mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białostockie ulice dostaną większe dofinansowanie

Białostockie ulice dostaną większe dofinansowanie

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił przyznać więcej pieniędzy na realizację dwóch inwestycji zgłoszonych przez miasto Białystok. Pierwotnie miało zasilić je 12,6 mln zł. Ostatecznie otrzymają łącznie 19 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Białostockie ulice dostaną większe dofinansowanie
Chodzi o budowę przedłużenia ul. Świętokrzyskiej oraz przebudowę ul. Waszyngtona na odcinku od Akademickiej do Wesołej. Pierwsza z inwestycji pochłonie 11,82 mln zł, z czego 10,6 mln zł pokryje dotacja. Budowa Świętokrzyskiej to kolejny etap prac zmierzających do połączenia tzw. Trasy Generalskiej ze śródmiejską obwodnicą miasta.

Natomiast całkowity koszt przebudowy ul. Waszyngtona wynosi 9,28 mln zł. Dofinansowanie z RPO to 8,3 mln zł. Inwestycja ma usprawnić połączenie między głównymi ulicami w centrum Białegostoku – Skłodowskiej-Curie i Kaczorowskiego. Poprawi się też dostęp do szpitali i osiedla Piaski.

Zwiększenie dofinansowania dla tych projektów stało się możliwe dzięki oszczędnościom.

Tematy w artykule: podlaskie Białystok drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~tom 2012-11-13

hehe, ale fota do artykułu. Niemiecka autostrada jako komentarz do artykułu... chyba redaktorom portalu coraz mniej się che...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.