mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białostockie ulice dostaną większe dofinansowanie

Białostockie ulice dostaną większe dofinansowanie

Zarząd Województwa Podlaskiego postanowił przyznać więcej pieniędzy na realizację dwóch inwestycji zgłoszonych przez miasto Białystok. Pierwotnie miało zasilić je 12,6 mln zł. Ostatecznie otrzymają łącznie 19 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Białostockie ulice dostaną większe dofinansowanie
Chodzi o budowę przedłużenia ul. Świętokrzyskiej oraz przebudowę ul. Waszyngtona na odcinku od Akademickiej do Wesołej. Pierwsza z inwestycji pochłonie 11,82 mln zł, z czego 10,6 mln zł pokryje dotacja. Budowa Świętokrzyskiej to kolejny etap prac zmierzających do połączenia tzw. Trasy Generalskiej ze śródmiejską obwodnicą miasta.

Natomiast całkowity koszt przebudowy ul. Waszyngtona wynosi 9,28 mln zł. Dofinansowanie z RPO to 8,3 mln zł. Inwestycja ma usprawnić połączenie między głównymi ulicami w centrum Białegostoku – Skłodowskiej-Curie i Kaczorowskiego. Poprawi się też dostęp do szpitali i osiedla Piaski.

Zwiększenie dofinansowania dla tych projektów stało się możliwe dzięki oszczędnościom.

Tematy w artykule: podlaskie Białystok drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

~tom 2012-11-13

hehe, ale fota do artykułu. Niemiecka autostrada jako komentarz do artykułu... chyba redaktorom portalu coraz mniej się che...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando