mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białystok: Rozmawiali o drogach

Białystok: Rozmawiali o drogach

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu województwa. Podczas spotkania poruszono temat budowy dróg w regionie, a w szczególności obwodnic podlaskich miast.

Białystok: Rozmawiali o drogach
21 kwietnia bieżącego roku w siedzibie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku miało miejsce posiedzenie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Wzięli w nim udział: Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski, posłowie Ziemi Podlaskiej, przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Infrastruktury (Departamentu Kolejnictwa oraz Departamentu Dróg i Autostrad), przedstawiciele samorządów lokalnych i ekolodzy.  

Tematem rozmów był problem budowy dróg w regionie. Omówiono m.in. plany budowy obwodnic miast na terenie województwa podlaskiego, które zostały zaprezentowane przez przedstawiciela białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na kilka najbliższych lat przewidziana jest budowa drogowych obejść wielu podlaskich miejscowości m.in. Zambrowa i Wiśniewa (S-8), Korycina (droga krajowa nr 8), Suchowoli (S-8), Sztabina (S-8), Sokółki (S-19), Południowa Obwodnica Białegostoku (S-19), Stawisk (droga krajowa nr 61), Szczuczyna (droga krajowa nr 61) oraz Bargłowa Kościelnego (droga krajowa nr 61). Podczas dyskusji zwrócono uwagę na potrzebę szybkiej realizacji przyjętych planów budowy obwodnic, w związku z koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego na podlaskich drogach.

Członkowie Komisji otrzymali też informację o zamierzeniach samorządów lokalnych w zakresie rozwiązań komunikacyjnych w miastach: Białystok, Łomża, Suwałki. Uczestnicy spotkania wyrazili także zaniepokojenie często zmieniającymi się przepisami prawa, regulującymi zagadnienia ochrony środowiska, które powodują spowolnienie prac planistyczny.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego już gotowa

Polskie drogi 2017-07-14

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~AdJ 2008-04-29

A jakieś konkrety, czy tylko ,,tak se" się spotkali przy kawie i ciastkach?

~tubylec 2008-04-29

teraz to jest czas na zakasanie rękawów i wzięcie się do roboty a nie rozmowę. Od rozmów dróg nie przybędzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman