Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białystok: wkrótce prace na Piłsudskiego i Sienkiewicza

Białystok: wkrótce prace na Piłsudskiego i Sienkiewicza

Na początku września ruszą pierwsze prace na al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza W Białymstoku. W tym roku przebudowywana będzie infrastruktura podziemna. Wartość całej inwestycji to ok. 54,5 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 70 proc. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to grudzień 2013 r.

Białystok: wkrótce prace na Piłsudskiego i Sienkiewicza
Pierwsze prace na Sienkiewicza i al. Piłsudskiego wiązać się będą z budową i przebudową uzbrojenia, m.in. linii energetycznych, sieci gazowej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Kierowców czekają w związku z tym utrudnienia. Z ruchu zostanie wyłączona prawa jezdnia Piłsudskiego na odcinku od ul. Malmeda do ul. H. Sienkiewicza, a także prawa jezdnia ul. Sienkiewicza na odcinku od Piłsudskiego do Jurowieckiej. Sygnalizacja na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Sienkiewicza będzie cały czas działała, zostanie jednak dostosowana do panujących warunków ruchu. Termin zakończenia tegorocznych prac zależy od warunków atmosferycznych - informuje UM Białystok.

Zadania te realizowane będą w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE. W przyszłym roku ruszy najważniejsza część tej inwestycji. Wybudowana bądź przebudowana zostanie jezdnia długości około 2,5km, na której znajdzie się miejsce na buspasy, powstaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa po obu stronach ulicy. Na skrzyżowaniu Piłsudskiego z H. Sienkiewicza powstanie centrum przesiadkowe. Z kolei pod skrzyżowaniem zrealizowane zostanie przejście podziemne z lokalami usługowymi. Przebudowane zostaną także dwa mosty na rzece Białej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj