mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Białystok: wkrótce prace na Piłsudskiego i Sienkiewicza

Białystok: wkrótce prace na Piłsudskiego i Sienkiewicza

Na początku września ruszą pierwsze prace na al. Piłsudskiego i ul. Sienkiewicza W Białymstoku. W tym roku przebudowywana będzie infrastruktura podziemna. Wartość całej inwestycji to ok. 54,5 mln złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 70 proc. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to grudzień 2013 r.

Białystok: wkrótce prace na Piłsudskiego i Sienkiewicza
Pierwsze prace na Sienkiewicza i al. Piłsudskiego wiązać się będą z budową i przebudową uzbrojenia, m.in. linii energetycznych, sieci gazowej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Kierowców czekają w związku z tym utrudnienia. Z ruchu zostanie wyłączona prawa jezdnia Piłsudskiego na odcinku od ul. Malmeda do ul. H. Sienkiewicza, a także prawa jezdnia ul. Sienkiewicza na odcinku od Piłsudskiego do Jurowieckiej. Sygnalizacja na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Sienkiewicza będzie cały czas działała, zostanie jednak dostosowana do panujących warunków ruchu. Termin zakończenia tegorocznych prac zależy od warunków atmosferycznych - informuje UM Białystok.

Zadania te realizowane będą w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE. W przyszłym roku ruszy najważniejsza część tej inwestycji. Wybudowana bądź przebudowana zostanie jezdnia długości około 2,5km, na której znajdzie się miejsce na buspasy, powstaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa po obu stronach ulicy. Na skrzyżowaniu Piłsudskiego z H. Sienkiewicza powstanie centrum przesiadkowe. Z kolei pod skrzyżowaniem zrealizowane zostanie przejście podziemne z lokalami usługowymi. Przebudowane zostaną także dwa mosty na rzece Białej.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake
Kia ProCeed - premiera modelu shooting brake

Kia ProCeed to model, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Choć różni się nieco od efektownego konceptu z Frankfurtu, pokazanego rok temu, efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Auto jest po prostu piękne.