mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Blisko 90 firm chce budować A1

Blisko 90 firm chce budować A1

Budową autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice zainteresowanych jest 89 firm i konsorcjów. Budowa A1 jest  wśród priorytetów na lata 2014 -2020.

Blisko 90 firm chce budować A1
Trwa pierwszy etap przetargu na budowę A1. 20 wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na budowę odcinka F od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem)” po 23 Wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniach na budowę odcinków: G - węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem), H - węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem), I - węzeł Woźniki (bez węzła) – węzeł Pyrzowice (bez węzła).

Odcinek A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km został umieszczony w załączniku nr 5 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, stanowiącym listę inwestycji realizowanych w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020, dla których postępowania przetargowe na wybór wykonawców robót są uruchamiane od 2013 r.

W zależności od odcinka, okres realizacji budowy wynosi od 30 do 33 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych od dnia podpisania umowy.

Wybudowanie autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice, połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Audi S1: Postrach miast

auto motor i sport 0000-00-00

231-konny silnik może do megamocnych nie należy, ale w tak małym aucie, jak Audi A1, takie stado koni wygląda całkiem imponująco. Efekt? Bariera 100 km/h na prędkościomierzu Audi S1 zostaje osiągnięta po 5,8 sekundy.

Komentuj:

~warszawiak 2014-04-11

Poprawka do ostatniego zdania mojego 1-go postu; powinno być: Mam ogromną nadzieję, że tak nie będzie i po powstaniu A1 na odcinkach Pyrzowice-Częstochowa i Tuszyn-Stryków zabiorą się też za "gierkówkę" , czyli powinno być oczywiście Pyrzowice-Częstochowa, a nie Pyrzowice-Piotrków.

~warszawiak 2014-04-11

Jeszcze coś zupełnie z innej beczki. W artykule jest mowa o 89 firmach. Jest to wierutna bzdura. Większość firm wysłało oferty na więcej niż jeden odcinek, a bardzo dużo na wszystkie cztery. Tak więc ilość firm jest wielokrotnie niższa niż 89.

~warszawiak 2014-04-11

Przetarg na najbardziej potrzebną część A1 (oczywiście oprócz odcinka Tuszyn-Stryków) Pyrzowice-Częstochowa jest bardzo dobrą decyzją Bieńkowskiej. Bardzo dobrze, że zrezygnowała z mrzonek o hipotetycznych "Inwestycjach Polskich", czy jak to się miało nazywać. Nie porywa się też z motyką na słońce (jak wcześniej Grabarczyk) i nie rzuca się od razu na cały odcinek Pyrzowice-Piotrków, lub co gorsza nie wiadomo dlaczego Pyrzowice-Tuszyn, czyli nie próbuje przerabiać autostrady Tuszyn-Piotrków na...autostradę. Ale niepokojące jest to, cytuję: "Wybudowanie autostrady A1 na odcinku Rząsawa-Pyrzowice, połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz..." Koniec cytatu. Pomijając już to, że bezwzględnie najbardziej obecnie brakujący autostradowy odcinek w Polsce Tuszyn-Stryków jest w głębokim lesie z winy niewyrzucenia przez GDDKiA na zbity pysk Polimexu co najmniej rok temu i na razie wszyscy muszą przebijać się przez Łódź, to nawet po jego skończeniu, co dalej? Czyżby była to zapowiedź rezygnacji na dłuuugie lata z przebudowy "gierkówki" DK1 na odcinku Piotrków-Częstochowa na autostradę A1 i autostrada w całości nigdy by nie miała być skończona? Mam ogromną nadzieję, że tak nie będzie i po powstaniu A1 na odcinkach Pyrzowice-Piotrków i Tuszyn-Stryków zabiorą się też za "gierkówkę".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny
Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny
W polskich salonach Audi ruszyło zbieranie zamówień na topowy model A8. Wiemy, ile kosztuje nowa generacja limuzyny z Ingolstadt.