mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bliżej Mostu Północnego

Bliżej Mostu Północnego

Instytut Badawczy Dróg i Mostów wykona dla ZDM program funkcjonalno-użytkowy Trasy Mostu Północnego. 13 czerwca podpisano umowę w tej sprawie. Jest to jednak mały krok naprzód w historii tego strategicznego projektu, którego budowa miała ruszyć w tym roku.

Jak informuje ZDM "...dokument stanie się specyfikacją warunków zamówienia do wielkiego przetargu na projekt i wykonanie Trasy Mostu Północnego na odcinku od węzła Pułkowa/Marymoncka do węzła Modlińska. Prace nad programem potrwają czterdzieści dni i będą kosztowały 280 tysięcy złotych".

Początkowo zakładano, ze budowa mostu rozpocznie się w 2006 roku i potrwa do 2008 roku. Nowa trasa przez Wisłę wraz z nową linią tramwajową połączoną z metrem ma rozładować gigantyczne korki i poprawić komunikację Białołęki z lewobrzeżną częścią Warszawy. Szerokość rzeki w miejscu planowanego obiektu wynosi ok. 650 m. Na zachodnim brzegu Wisły most ma być na przedłużeniu ul. Wincentego Pstrowskiego a na wschodnim ul. Obrazkowej.

Przeczytaj także:

Rozpoczęty remont Marszałkowskiej (2006-03-23)

Warszawskie wylotówki do remontu (2006-02-16)

Trasa Siekierkowska (2005-10-13)

Są pieniądze na Al. Jerozolimskie (2005-09-22)

Tematy w artykule: mazowieckie obiekty inzynieryjne

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman