mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bliżej Mostu Północnego

Bliżej Mostu Północnego

Instytut Badawczy Dróg i Mostów wykona dla ZDM program funkcjonalno-użytkowy Trasy Mostu Północnego. 13 czerwca podpisano umowę w tej sprawie. Jest to jednak mały krok naprzód w historii tego strategicznego projektu, którego budowa miała ruszyć w tym roku.

Jak informuje ZDM "...dokument stanie się specyfikacją warunków zamówienia do wielkiego przetargu na projekt i wykonanie Trasy Mostu Północnego na odcinku od węzła Pułkowa/Marymoncka do węzła Modlińska. Prace nad programem potrwają czterdzieści dni i będą kosztowały 280 tysięcy złotych".

Początkowo zakładano, ze budowa mostu rozpocznie się w 2006 roku i potrwa do 2008 roku. Nowa trasa przez Wisłę wraz z nową linią tramwajową połączoną z metrem ma rozładować gigantyczne korki i poprawić komunikację Białołęki z lewobrzeżną częścią Warszawy. Szerokość rzeki w miejscu planowanego obiektu wynosi ok. 650 m. Na zachodnim brzegu Wisły most ma być na przedłużeniu ul. Wincentego Pstrowskiego a na wschodnim ul. Obrazkowej.

Przeczytaj także:

Rozpoczęty remont Marszałkowskiej (2006-03-23)

Warszawskie wylotówki do remontu (2006-02-16)

Trasa Siekierkowska (2005-10-13)

Są pieniądze na Al. Jerozolimskie (2005-09-22)

Tematy w artykule: mazowieckie obiekty inzynieryjne

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.