mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Blokada DK 44 - walczą o obwodnicę Skawiny

Blokada DK 44 - walczą o obwodnicę Skawiny

Mimo obietnic i planów do dzisiaj nie ruszyła budowa obwodnicy Skawiny. Co gorsza nie wiadomo kiedy inwestycja będzie realizowana, bo nie ma pieniędzy. W celu zmuszenia władz państwa, by wywiązały się z umowy z 2007 r., zawartej pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a władzami gminy w sprawie budowy obwodnicy centrum miasta zawiązał się Komitet Protestacyjny Miasta Skawina – Obwodnica Skawiny. Brak tej drogi zahamuje, a nawet cofnie rozwój Skawiny na wiele lat - alarmują mieszkańcy, samorządowcy i przedsiębiorcy.

Blokada DK 44 - walczą o obwodnicę Skawiny

Budowa obwodnicy jest strategiczną inwestycją nie tylko dla Skawiny ale i całego regionu. Przypomnijmy, I odcinek drogi zbudowała Gmina na własny koszt. Dzięki temu pierwsze firmy już w chwili obecnej funkcjonują w strefie gospodarczej "Skawina Północ". Obwodnica wpisana została na mocy zawartych porozumień do Krajowego Funduszu Drogowego. Budowę kolejnych etapów zaplanowano na lata 2007-2010. Zadaniem Gminy, z którego się wywiązała, było przygotowanie dokumentacji technicznej z pozwoleniem na budowę II, III i IV odcinka oraz wykup gruntów. Niestety jedna decyzja, argumentowana kryzysem,  o skreśleniu obwodnicy z listy Krajowego Funduszu Drogowego, całkowicie zmieniła stan rzeczy.

Zobacz opinie korespondentów mojeauto.pl

Mieszkańcy postanowili zaprotestować przeciwko bagatelizowaniu przez rząd problemu Skawiny i 6 października zorganizują blokadę drogi krajowej nr 44. Protest będzie trwał w godzinach 11-13 na przejściu dla pieszych na ul. Krakowskiej, za zjazdem z wiaduktu.


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.