mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Boegl a Krysl: A2 będzie terminowo

Boegl a Krysl: A2 będzie terminowo

Ogłoszona przez sąd upadłość likwidacyjna spółki DSS nie ma wpływu na roboty prowadzone na budowie odcinka C autostrady A2.  Nowy lider konsorcjum deklaruje zakończenie prac w terminach zatwierdzonych przez GDDKiA.

Boegl a Krysl: A2 będzie terminowo
W związku ze złożeniem w Sądzie Rejonowym w Warszawie wniosku o ogłoszenie upadłości przez DSS
informujemy, że spółka BOGL a KRYSL – bez względu na sytuację prawną i finansową DSS – realizuje w sposób niezakłócony prace na odcinku C autostrady A2. Roboty są prowadzone w trybie kilkuzmianowym, 7 dni w tygodniu. BOGL a KRYSL zakłada terminowe zakończenie inwestycji, dzięki mocnej kondycji finansowej i w oparciu o potencjał kadrowy oraz zaplecze technologiczne, którym dysponuje – informuje firma w komunikacie.

Firma BOGL a KRYSL odpowiedzialna jest obecnie za pełen zakres prac drogowych na odcinku C autostrady A2. Dotychczas wykonawca zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez GDDKiA wykonał 22 obiekty mostowe na odcinku C autostrady A2 w zakresie ustrojów nośnych.

Budowa 20-kilometrowego odcinka C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą jest kluczową inwestycją BOGL a KRYSL na terenie Polski. Jesteśmy przekonani, że dalsze prace – prowadzone na odcinku C autostrady A2 – zostaną zrealizowane zgodnie z terminami zatwierdzonymi przez GDDKiA. Zamknięcie inwestycji przewidziane jest na 15 października 2012 roku – informuje BOGL a KRYSL.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Gregor 2012-04-26

Wygląda na to że DSS w końcu odzyskał kasę za kruszywa dostarczone do Covec. Niestety musiał przy tym upaść żeby wyjść na swoje. A odszkodowania od Covec jak widać pewnie nie będzie. Dlaczego? Bo ci co na górze to niestety niedouczeni idioci. A droga powstanie, tyle że dużo drożej, później i pewnie gorszej jakości. Będzie co remontować.

~Robert 2012-04-25

Czy to prawda że kryterium wyboru była cena, czy cena i doświadczenie? Czy Ci którzy decydowali o wyborze oferty są specjalistami z zakresu budowy dróg? Ilu z tych co podejmowali decyzje brało praktyczny udział w podobnych projektach? Ilu z was decydentów robiło to wszystko bezinteresownie patrząc przede wszystkim na dobro projektu i terminowej realizacji a ilu z was decydentów miało swój prywatny interes na myśli? Czy osoby decydujące o przetargach były świadome rzeczywistego potencjału wybieranych firm? W jaki sposób był realizowany nadzór na wykonawcami? Czy osoby nadzorujące prace z ramienia ministerstwa były doświadczonymi osobami czy też były przypadkowymi osobami które brały udział co najwyżej w realizacji budowy 1-5km odcinka drogi powiatowej? Mam prawo pytać ponieważ płace podatki.

~abc 2012-04-24

Zabiorom, ukradnom i nie zdonżom....

~romek 2012-04-20

Wydaje sie ze szykuje sie kolejna afera .Czy DSS pełniła funkcje skrzynki ? finansowej .Na podstawie dzisiejszych doniesien radiowych mozna wysnuc taki wniosek.Przez pewien czas kasa była zrzucana do DSS z GDDKiA.Np podano ze faktury miały 14 dniowy termin płatnosci i były realizowane w terminie.Dalej pieniadz nie wychodził ze spólki dla podwykonawców którzy charowali w tym czasie przyjmujac obietnice min Nowaka za dobra monetę.Mozna przyjac scenariusz ze GDDKiA jeszce raz zapłaci za te prace? które zapłaciła DSS

~obserwator 2012-04-19

Po tym jaki chaos panuje na tym odcinku założe się, że i ten nowy termin także nie zostanie dotrzymany!!! Według mnie optymistycznie można zakładać, że najwcześniej budowę uda się ukończyć do XI i uruchomić na święta!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.