mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bramowa DW 725 gotowa

Bramowa DW 725 gotowa

Zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 725 na odcinku Biała Rawska - granica województwa łódzkiego i mazowieckiego. To kolejny, zmodernizowany odcinek bramowy (tzn. na granicy wojewodztw) w regionie łódzkim.

Bramowa DW 725  gotowa
Rozbudowana droga została poszerzona do 7 metrów, a jej konstrukcja dostosowana do obciążeń 115 kN/oś, tym samym droga uzyskała status odpowiadający klasie G. Droga została dodatkowa wzmocniona systemem ochronnym (wagi i kamery) w ramach innego projektu „Inteligentne systemy transportu - monitorowanie obciążeń dróg wojewódzkich".

Prace, podzielono na dwa podetapy: Kaleń - Biała Rawska i Biała Rawska - granica województwa, a wykonawcami robót były firmy : SKANSKA i STRABAG. Wartość projektu to 55,15 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków RPO wyniosło 40,58 mln zł. Roboty rozpoczęto w 2009 roku na odcinku od Kalenia do Białej Rawskiej.

Cała inwestycja współfinansowana była przez  Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Znamy ceny nowego Lexusa LS
Kilka tygodni temu poznaliśmy kolejną generację topowego Lexusa LS, a tymczasem samochód wchodzi do polskich salonów - polski importer ujawnił cenniki. Czy japońska limuzyna powinna się obawiać niemieckiej konkurencji?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic