mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bramy drogowe w woj. łódzkim

Bramy drogowe w woj. łódzkim

Nowa poszerzona nawierzchnia, chodniki i zatoki autobusowe, tak wygląda zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 449 z Błaszek do granicy województwa łódzkiego. To inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi w ramach koncepcji tzw. „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”.
 

Bramy drogowe w woj. łódzkim
Przebudowa odbywała się w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Województwa Łódzkiego w latach 2008-13. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostów S.A z Bełchatowa, a koszt całego zadania to prawie 15 mln złotych. W sumie przebudowano ponad 6 km drogi.

Jest to kolejna modernizacja dróg wojewódzkich prowadzonych przez ZDW w Łodzi, w ramach „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”. Jest to koncepcja modernizacji dróg wojewódzkich, prowadzących do sąsiednich regionów. Drogi te mają być w swoim zamyśle nie tylko wizytówką województwa. Ich najważniejsze zadanie polegać będzie na stymulowaniu sąsiednich regionów do dalszej modernizacji odcinków konkretnych dróg wojewódzkich, prowadzących z Łódzkiego. Idea ta ma również pomagać w rozwoju sieci drogowej wewnątrz regionu, zwłaszcza wśród samorządów położonych najdalej od Łodzi, przez tereny których przebiegają modernizowane arterie wojewódzkie.

Oprócz inwestycji w Błaszkach podobne bramy powstają na drogach wojewódzkich w kierunku Świętokrzyskiego, Śląskiego i Mazowieckiego. Do 2013 r. Bramy Drogowe Województwa Łódzkiego powstaną na 12 drogach wojewódzkich.

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.