mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bramy drogowe w woj. łódzkim

Bramy drogowe w woj. łódzkim

Nowa poszerzona nawierzchnia, chodniki i zatoki autobusowe, tak wygląda zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 449 z Błaszek do granicy województwa łódzkiego. To inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi w ramach koncepcji tzw. „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”.
 

Bramy drogowe w woj. łódzkim
Przebudowa odbywała się w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Województwa Łódzkiego w latach 2008-13. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostów S.A z Bełchatowa, a koszt całego zadania to prawie 15 mln złotych. W sumie przebudowano ponad 6 km drogi.

Jest to kolejna modernizacja dróg wojewódzkich prowadzonych przez ZDW w Łodzi, w ramach „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”. Jest to koncepcja modernizacji dróg wojewódzkich, prowadzących do sąsiednich regionów. Drogi te mają być w swoim zamyśle nie tylko wizytówką województwa. Ich najważniejsze zadanie polegać będzie na stymulowaniu sąsiednich regionów do dalszej modernizacji odcinków konkretnych dróg wojewódzkich, prowadzących z Łódzkiego. Idea ta ma również pomagać w rozwoju sieci drogowej wewnątrz regionu, zwłaszcza wśród samorządów położonych najdalej od Łodzi, przez tereny których przebiegają modernizowane arterie wojewódzkie.

Oprócz inwestycji w Błaszkach podobne bramy powstają na drogach wojewódzkich w kierunku Świętokrzyskiego, Śląskiego i Mazowieckiego. Do 2013 r. Bramy Drogowe Województwa Łódzkiego powstaną na 12 drogach wojewódzkich.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross