mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bramy drogowe w woj. łódzkim

Bramy drogowe w woj. łódzkim

Nowa poszerzona nawierzchnia, chodniki i zatoki autobusowe, tak wygląda zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 449 z Błaszek do granicy województwa łódzkiego. To inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi w ramach koncepcji tzw. „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”.
 

Bramy drogowe w woj. łódzkim
Przebudowa odbywała się w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Województwa Łódzkiego w latach 2008-13. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostów S.A z Bełchatowa, a koszt całego zadania to prawie 15 mln złotych. W sumie przebudowano ponad 6 km drogi.

Jest to kolejna modernizacja dróg wojewódzkich prowadzonych przez ZDW w Łodzi, w ramach „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”. Jest to koncepcja modernizacji dróg wojewódzkich, prowadzących do sąsiednich regionów. Drogi te mają być w swoim zamyśle nie tylko wizytówką województwa. Ich najważniejsze zadanie polegać będzie na stymulowaniu sąsiednich regionów do dalszej modernizacji odcinków konkretnych dróg wojewódzkich, prowadzących z Łódzkiego. Idea ta ma również pomagać w rozwoju sieci drogowej wewnątrz regionu, zwłaszcza wśród samorządów położonych najdalej od Łodzi, przez tereny których przebiegają modernizowane arterie wojewódzkie.

Oprócz inwestycji w Błaszkach podobne bramy powstają na drogach wojewódzkich w kierunku Świętokrzyskiego, Śląskiego i Mazowieckiego. Do 2013 r. Bramy Drogowe Województwa Łódzkiego powstaną na 12 drogach wojewódzkich.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech