Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bramy drogowe w woj. łódzkim

Bramy drogowe w woj. łódzkim

Nowa poszerzona nawierzchnia, chodniki i zatoki autobusowe, tak wygląda zmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 449 z Błaszek do granicy województwa łódzkiego. To inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi w ramach koncepcji tzw. „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”.
 

Bramy drogowe w woj. łódzkim
Przebudowa odbywała się w ramach Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Województwa Łódzkiego w latach 2008-13. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostów S.A z Bełchatowa, a koszt całego zadania to prawie 15 mln złotych. W sumie przebudowano ponad 6 km drogi.

Jest to kolejna modernizacja dróg wojewódzkich prowadzonych przez ZDW w Łodzi, w ramach „Bram Drogowych Województwa Łódzkiego”. Jest to koncepcja modernizacji dróg wojewódzkich, prowadzących do sąsiednich regionów. Drogi te mają być w swoim zamyśle nie tylko wizytówką województwa. Ich najważniejsze zadanie polegać będzie na stymulowaniu sąsiednich regionów do dalszej modernizacji odcinków konkretnych dróg wojewódzkich, prowadzących z Łódzkiego. Idea ta ma również pomagać w rozwoju sieci drogowej wewnątrz regionu, zwłaszcza wśród samorządów położonych najdalej od Łodzi, przez tereny których przebiegają modernizowane arterie wojewódzkie.

Oprócz inwestycji w Błaszkach podobne bramy powstają na drogach wojewódzkich w kierunku Świętokrzyskiego, Śląskiego i Mazowieckiego. Do 2013 r. Bramy Drogowe Województwa Łódzkiego powstaną na 12 drogach wojewódzkich.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj