mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Brzeg ma szansę na obwodnicę?

Brzeg ma szansę na obwodnicę?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zorganizowała spotkanie z brzeskimi samorządowcami. Dyskutowano o sytuacji komunikacyjnej Brzegu. Czy jest szansa na budowę drogowego obejścia miasta? Wszystko zależy od studium transportowego.

Brzeg ma szansę na obwodnicę?
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował, z inicjatywy Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, spotkanie z brzeskimi samorządowcami. Wzięli w nim udział m.in.: Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński, przewodniczący Rady Miasta Brzegu Mariusz Grochowski oraz przedstawiciele samorządów gmin Lubsza i Skarbimierz.

Tematem rozmów była sytuacja komunikacyjna w Brzegu. Przedstawiciele opolskiego oddziału GDDKiA zaprezentowali wyniki pomiarów, z których wynikało, że większa liczba tirów przejeżdżających przez Brzeg jest wynikiem remontu dolnośląskiego odcinka drogi krajowej nr 8. Większość samochodów stanowi tzw. ruch docelowy samego Brzegu.

Wszyscy uczestnicy rozmów byli zgodni co do konieczności budowy drugiej przeprawy mostowej na Odrze. Efektem spotkania jest natomiast zapewnienie GDDKiA, że jeszcze w bieżącym roku przeprowadzi ona analizę natężenia ruchu w Brzegu. Takie studium transportowe określi celowość, kierunki i harmonogram prac w zakresie budowy ewentualnej obwodnicy Brzegu, zatem jej budowa jest prawdopodobna, ale wszystko zależy od wyników studium. Wojewoda obiecał monitorowanie postępu prac i udział w nich wszystkich zainteresowanych stron. Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań odbędzie się kolejna tura rozmów dotyczących obwodnicy Brzegu.

Podobne wiadomości:

Audi Q7 z nowym sercem

auto motor i sport 0000-00-00

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.