mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Brzeg ma szansę na obwodnicę?

Brzeg ma szansę na obwodnicę?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zorganizowała spotkanie z brzeskimi samorządowcami. Dyskutowano o sytuacji komunikacyjnej Brzegu. Czy jest szansa na budowę drogowego obejścia miasta? Wszystko zależy od studium transportowego.

Brzeg ma szansę na obwodnicę?
Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zorganizował, z inicjatywy Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego, spotkanie z brzeskimi samorządowcami. Wzięli w nim udział m.in.: Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński, przewodniczący Rady Miasta Brzegu Mariusz Grochowski oraz przedstawiciele samorządów gmin Lubsza i Skarbimierz.

Tematem rozmów była sytuacja komunikacyjna w Brzegu. Przedstawiciele opolskiego oddziału GDDKiA zaprezentowali wyniki pomiarów, z których wynikało, że większa liczba tirów przejeżdżających przez Brzeg jest wynikiem remontu dolnośląskiego odcinka drogi krajowej nr 8. Większość samochodów stanowi tzw. ruch docelowy samego Brzegu.

Wszyscy uczestnicy rozmów byli zgodni co do konieczności budowy drugiej przeprawy mostowej na Odrze. Efektem spotkania jest natomiast zapewnienie GDDKiA, że jeszcze w bieżącym roku przeprowadzi ona analizę natężenia ruchu w Brzegu. Takie studium transportowe określi celowość, kierunki i harmonogram prac w zakresie budowy ewentualnej obwodnicy Brzegu, zatem jej budowa jest prawdopodobna, ale wszystko zależy od wyników studium. Wojewoda obiecał monitorowanie postępu prac i udział w nich wszystkich zainteresowanych stron. Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań odbędzie się kolejna tura rozmów dotyczących obwodnicy Brzegu.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech