mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex - Dromex nie zbuduje obwodnicy Augustowa

Budimex - Dromex nie zbuduje obwodnicy Augustowa

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odstąpił od umowy na budowę obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8, zawartej z firmą Budimex – Dromex. Powodem jest tymczasowy brak możliwości kontynuowania prac, a ich zawieszenie to dodatkowe koszty.

Budimex - Dromex nie zbuduje obwodnicy Augustowa
13 stycznia bieżącego roku zarząd firmy Budimex – Dromex S.A. otrzymał od białostockiego oddziału GDDKiA oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej 15 lutego 2007 roku, która dotyczyła budowy obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 8 (przez Dolinę Rospudy). Odstąpienie nastąpiło na podstawie art. 145 Prawa zamówień publicznych, ze względu na interes publiczny.

W związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (z 15 grudnia 2008 roku) oddział GDDKiA w Białymstoku nie dysponuje prawomocnymi decyzjami umożliwiającymi kontynuowanie budowy. Zawieszenie robót do czasu uzyskania nowych decyzji naraża z kolei Skarb Państwa na dodatkowe koszty. Zważywszy na interes społeczny, GDDKiA, podjęła decyzję o wypowiedzeniu umowy z dniem 13 stycznia 2009.

Kontrakt przewidywał wykonanie robót o wartości prawie 360 mln zł. Niestety zgodnie z umową, firmie należy się wypłata do 10 procent wartości kontraktu. Natomiast do dnia rozwiązania umowy, wykonawca przeprowadził prace o wartości około 92 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Alfista 2009-01-18

Naraża firmę na straty finansowe - Budimex nie odpowiada za to co robi (lub czego nie robi) GDDKiA, więc moim zdaniem ma prawo do pewnej rekompensaty za to, że nie może budować trasy i na niej zarabiać. 10% odszkodowania moim zdaniem jest OK.

~romek 2009-01-16

A to ciekawe posunięcie?.Niepotrzebnie naraża porządna firmę na straty finansowe.A tak kto podpisał tą Umowę gdzie pozwolenie na budowę miało szerg "słabych" stron które mozna było zaskarzyć.Minister Ochrony środowiska podjał słuszna decyzję o wycofaniu sie z tego pomysłu.Konsekwentie nalezy przemyslec tematy wyprowadzenia ruchu ciezarowego z Augustowa przez budowe innego korytarza transportowego do granicy .Prosze spojrzec na strone Autostrada Berlinka gdzie autorzy rysują ciekawa koncepcje A6 która dociera az do wschodniej granicy która moze odciazyc ta trasę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.