mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex-Dromex wybuduje obwodnicę Kraśnika

Budimex-Dromex wybuduje obwodnicę Kraśnika

W listopadzie przyszłego roku pojedziemy obwodnicą Kraśnika leżącą w ciągu drogi krajowej nr 74. GDDKiA w Lublinie podpisała umowę o wartości ponad 89 mln zł z firmą Budimex-Dromex. Prace rozpoczną się najpóźniej 4 maja.

Budimex-Dromex wybuduje obwodnicę Kraśnika

„Wykonawca inwestycji, którego oferta okazała się najniższa spośród dziesięciu zgłoszonych, ma 19 miesięcy na wykonanie prac” – mówi Janusz Wojtowicz, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA. „Obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy poza centrum miasta. Skróci się czas przejazdu i znacznie poprawi bezpieczeństwo, także w samym Kraśniku”.

Budimex-Dromex oszacował wartość prac budowlanych na nieco ponad 89,2 mln zł. Tyle będzie kosztowało zbudowanie liczącej prawie 5,3 km drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z czego na długości 3,2 km o będzie miała trzy pasy ruchu (2+1), a na pozostałym odcinku dwa pasy. Zadanie obejmuje także budowę dróg dojazdowych, dwóch estakad nad wąwozami, wiaduktu, tunelu, czterech przejazdów, czterech przepustów na rzekach, oświetlenia na skrzyżowaniach oraz kanalizacji deszczowej.

Koszt budowy obwodnicy wraz z przygotowaniem dokumentacji, wykupem ziemi i nadzorem wyniesie ok. 115 mln zł. Pierwotnie szacowano, że inwestycja będzie kosztowała ok. 170 mln zł.

Po zakończeniu budowy kierowcy jadąc od strony Lublina w kierunku Annopola i dalej do Kielc na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Janowskiej (zostanie przebudowane na rondo) wjadą na nową trasę by po nieco ponad pięciu kilometrach włączyć się do obecnej drogi nr 74 w okolicy miejscowości Spławy Pierwsze. Z obwodnicy nie będzie dojazdu do pól, umożliwi to układ dróg serwisowych połączonych z drogami lokalnymi.

Lubelski oddział GDDKiA ogłosił pod koniec ubiegłego roku kilka innych przetargów. Wpłynęło 56 wniosków w pięciu przetargach ograniczonych na przebudowy dróg ogłoszonych w ostatnich dniach 2008 roku. Badanie wniosków wykazało iż wszystkie spełniają warunki udziału w postępowaniu. Dlatego też do wszystkich firm trafiły zaproszenia do dalszego etapu przetargu. 6 maja minie termin składania ofert dla przetargów obejmujących trzy zadania: przebudowa drogi krajowej nr 74 na odcinku Miączyn – Zawalów (8,95 km), przebudowa DK 82 na odcinku Cyców – Włodawa (7,7 km) oraz DK 48 w Dęblinie (3 km). Z kolei dzień później, 7 maja, upłynie termin składania ofert na przebudowę drogi krajowej nr 48na odcinku Moszczanka – Kock (10 km) oraz odnowę nawierzchni na odcinku DK 19 Łukowisko – Międzyrzec Podlaski (9,1 km).

27 maja minie termin składania ofert na budowę odcinka przyszłej drogi ekspresowej S19, obwodnicy Woli Skromowskiej i Kocka (o długości blisko 8 kilometrów). W pierwszym etapie przetargu ograniczonego oferty zgłosiło dziesięć firm i wszystkie otrzymają zaproszenie do dalszego postępowania – informuje GDDKiA O/Lublin.

 


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.