mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex: S8 wykonane zgodnie z projektem i sztuką budowlaną

Budimex: S8 wykonane zgodnie z projektem i sztuką budowlaną

Budimex (lider konsorcjum),  wykonawca prac dla drogi ekspresowej S8 oświadczyło, że droga ekspresowa S8 na odcinku Konotopa – Prymasa Tysiąclecia została wykonana zgodnie z projektem i sztuką budowlaną.  - W dniu 11 stycznia 2011 roku konsorcjum wykonawcze otrzymało od Inżyniera Kontraktu (tj. firmy wybranej przez GDDKiA do nadzoru wykonawcy w zakresie zgodności z projektem i jakości wykonania) Świadectwo Przejęcia Robót potwierdzające właściwe i terminowe zakończenie prac kontraktowych, które nastąpiło 15 grudnia 2010 roku. Wyraźnie podkreślamy, że na każdym etapie realizacji inwestycji prowadzone były nadzorowane przez GDDKiA kontrole pod kątem zgodności z projektem i GDDKiA nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń – czytamy w komunikacie. 

Budimex: S8 wykonane zgodnie z projektem i sztuką budowlaną

- Inżynier Kontraktu w sytuacji, w której nie stwierdzono usterek czy wad uniemożliwiających uznanie inwestycji za zakończoną lub po prostu istotnych wydaje Świadectwo Przejęcia Robót i właśnie taka sytuacja dotyczy trasy S8. Wyraźnie zaznaczamy, że sugerowana przez GDDKiA teza o wykonaniu inwestycji niezgodnie z projektem jest nieprawdziwa. Stwierdzenie to GDDKiA opiera na zakwestionowaniu dotychczas akceptowanych przez nią badań oraz uszkodzeniach spowodowanych pracami wykonywanymi przez inne podmioty na zlecenie GDDKiA. Wszystkie usterki, za które odpowiada konsorcjum, wskazane w trakcie procedury odbiorowej przez GDDKiA będą niezwłocznie naprawione w ramach gwarancji i obowiązujących w tym względzie zasad. Żadna z usterek nie ma wpływu na użytkowanie S8 – argumentuje wykonawca.

Według Budimexu wszystkie wymienione przez GDDKIA zastrzeżenia dotyczące trasy S8 są typowe dla tak dużych projektów drogowych.

Zobacz usterki na S8

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~eetam 2011-08-26

Głosujcie na Donalda to takie ceny za 10km drogi to będzie standard

~autostrderrt 2011-02-06

DLA MNIE 10 KM DROGI ZA 2 MLD ZŁOTYCH TO COŚ DZIWNEGO??!!CZYLI 200 MLN ZA KM??!!TO JAKIEŚ POJE...CHYBA,ŻE JA CZEGOS NIE ROZUMIEM!!!W POLSCE ALBO NIE BUDUJE SIE DRÓG ALBO JAK SIĘ BUDUJE TO SĄ POBIJANE REKORDY W KOSZTACH WYKONANIA!!!

sadlonbielsko 2011-02-05

Z pewnością nawierzchnia jest ok i jazda bez problemów, ale techniczne usterki wpływające na estetykę (i nie tylko) są zbyt poważne. Nawiasem mówiąc zamiast nagłaśniać niepotrzebnie (?) trzeba było wdrożyć i napisać o tym, że wykonawca został "uderzony" po kieszeni np. tyle i tyle...i to jest przekonywujące. Tylko jak to faktycznie zrobić jak to jest w "jednym garnku".

~Jotgie 2011-02-02

Zdjęcia świadczą o czym innym. Zgodnie z projektem to może tak (sytuacja geometryczna). Ale czy zgodnie ze "sztuką budowlaną" to chyba już nie zawsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.