mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex dokończy S5 Kaczkowo-Korzeńsko

Budimex dokończy S5 Kaczkowo-Korzeńsko

Drogowcy wybrali wykonwacę prac dla niedokończonego odcinka drogi ekspresowej S5 Kaczkowo –Korzeńsko. Nowy wykonawca, firma Budimex S.A.,  na oddanie drogi ma pół roku. Wartość umowy to  ponad  244 mln zł. brutto. 

Budimex dokończy S5 Kaczkowo-Korzeńsko
Po tym  jak pierwotny wykonawca inwestycji, firma Alpine Bau GmBh  - przestał wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych, GDDKiA odstąpiła w czerwcu 2013 r. od umowy na realizację budowy drogi ekspresowej S5  Poznań – Wrocław odc. Kaczkowo - Korzeńsko.  Na podstawie inwentaryzacji  wcześniej  wykonanych robót  zlecono wykonanie prac zabezpieczających budowę przed zimą. Ogłoszono przetarg  i wybrano wykonawcę, firmę Budimex S.A.

Zakłada się że kierowcy będą mogli korzystać z ponad  29 kilometrowego odcinka S5 pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem po 6 miesiącach od rozpoczęcia prac tzn.  wykonawca będzie  prowadził prace poza jezdnią główną  jeszcze  przez  około 2 miesiące. Wcześniej w  ramach tego zadania  zrealizowana została budowa obwodnicy  miasta Rawicza w ciągu drogi krajowej  nr 36,  którą udostępniono  kierowcom  we wrześniu  2013 roku. 

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Jarro 2014-02-24

Wstyd dla polskich polityków, nieważne czy tych z lewa, czy z prawa...bo wszyscy rządzili już krajem od 1989. Żeby nie skomunikować naszych polskich największych miast i aglomeracji siecią 3-pasmowych autostrad? A teraz ratują się planem "B", gdzie za pomocą ekspresówek chcą to "polepić", co stracone przez 25 lat. Bez sensu, choć jak wiadomo w tym kraju, trzeba sie cieszyć tym co jest...choć cierpliwość powoli się kończy...

Jotgie 2014-02-21

A miało być na EURO 2012! Będzie z 4 lata budowy... 29 km...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
Skoda Karoq - debiut na salonie we Frankfurcie
O następcy Skody Yeti wiemy już praktycznie wszystko, ale dopiero we Frankfurcie mieliśmy pierwszą okazję, żeby zobaczyć samochód na żywo. Pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - to będzie kolejny hit czeskiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic