mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex dokończy obwodnicę Hrubieszowa

Budimex dokończy obwodnicę Hrubieszowa

Blisko 41 mln zł kosztować będą jeszcze prace przy obwodnicy Hrubieszowa. Kontrakt na to zadanie wygrała firma Budimex. Nową obwodnią kierowcy pojadą jeszcze w tym roku.

Budimex dokończy obwodnicę Hrubieszowa
Oferta firmy Budimex okazała się najkorzystniejsza w przetargu na dokończenie budowy obwodnicy Hrubieszowa w ciągu drogi krajowej nr 74. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na przełomie kwietnia i maja br.

Nowy wykonawca ma do zrealizowania ok. 20 proc. prac na całości inwestycji, a jeśli chodzi o prace drogowe to ponad 40 proc. W terminie przewidzianym umową ma także skompletować dokumentację powykonawczą oraz uzyskać pozwolenia na użytkowanie. Kierowcy będą mogli skorzystać z nowej trasy przed listopadem br.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku GDDKiA odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą. Początkowo budowę realizowało konsorcjum firm z liderem HAK Construction. Po ogłoszeniu upadłości przez tą firmę, zadanie kontynuował Dromet Częstochowa. Ze względu na opóźnienia Generalna Dyrekcja odstąpiła jednak od umowy.

Obwodnica o długości 9,3 km realizowana jest z dofinansowaniem środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Nowa droga, która będzie biegła od Janowa Lubelskiego do granicy państwa, będzie jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu klasy GP. W ramach inwestycji ma powstać 29 obiektów inżynieryjnych, w tym cztery mosty i siedem wiaduktów.


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.