mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex otrzyma odszkodowanie za obwodnicę Augustowa?

Budimex otrzyma odszkodowanie za obwodnicę Augustowa?

Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał 16 lipca orzeczenie w sprawie nakazu zapłaty 43,9 mln zł i odsetek przez Skarb Państwa na rzecz Budimeksu Dromeksu, ale dał czas GDDKiA do 3 sierpnia na złożenie sprzeciwu wobec tej decyzji. GDDKiA zamierza taki sprzeciw złożyć.

Budimex otrzyma odszkodowanie za obwodnicę Augustowa?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie pozwu, jaki został złożony przez spółkę Budimex Dromex o zapłatę kary umownej z tytułu odstąpienia przez GDDKiA od kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa.

„GDDKiA odstąpiła od umowy z Budimeksem Dromeksem w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który zapadł w połowie grudnia 2008 roku. Na jego mocy białostocki oddział GDDKiA nie miał prawomocnych decyzji, które umożliwiałyby kontynuowanie budowy. Sąd uznał m.in., że decyzja środowiskowa w sprawie tej inwestycji została wydana wadliwie. GDDKiA nie może być zatem adresatem pozwu Budimeksu Dromeksu, ponieważ nie wydaje decyzji środowiskowych.  Zawieszenie robót do czasu uzyskania nowych decyzji narażałoby Skarb Państwa na dodatkowe koszty. W związku z tym, z uwagi na interes społeczny, GDDKiA oddział w Białymstoku podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy” – wyjaśnia GDDKiA.
Tematy w artykule: podlaskie obwodnica Augustowa

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.