mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex otrzyma odszkodowanie za obwodnicę Augustowa?

Budimex otrzyma odszkodowanie za obwodnicę Augustowa?

Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał 16 lipca orzeczenie w sprawie nakazu zapłaty 43,9 mln zł i odsetek przez Skarb Państwa na rzecz Budimeksu Dromeksu, ale dał czas GDDKiA do 3 sierpnia na złożenie sprzeciwu wobec tej decyzji. GDDKiA zamierza taki sprzeciw złożyć.

Budimex otrzyma odszkodowanie za obwodnicę Augustowa?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie pozwu, jaki został złożony przez spółkę Budimex Dromex o zapłatę kary umownej z tytułu odstąpienia przez GDDKiA od kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa.

„GDDKiA odstąpiła od umowy z Budimeksem Dromeksem w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który zapadł w połowie grudnia 2008 roku. Na jego mocy białostocki oddział GDDKiA nie miał prawomocnych decyzji, które umożliwiałyby kontynuowanie budowy. Sąd uznał m.in., że decyzja środowiskowa w sprawie tej inwestycji została wydana wadliwie. GDDKiA nie może być zatem adresatem pozwu Budimeksu Dromeksu, ponieważ nie wydaje decyzji środowiskowych.  Zawieszenie robót do czasu uzyskania nowych decyzji narażałoby Skarb Państwa na dodatkowe koszty. W związku z tym, z uwagi na interes społeczny, GDDKiA oddział w Białymstoku podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy” – wyjaśnia GDDKiA.
Tematy w artykule: podlaskie obwodnica Augustowa

Podobne wiadomości:

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Mazowiecka S8 - są wykonawcy, rusza wycinka

Polskie drogi 2015-12-07

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross