mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budimex wybuduje północną obwodnicę Jędrzejowa

Budimex wybuduje północną obwodnicę Jędrzejowa

Firma Budimex z Warszawy złożyła najtańszą i zdaniem komisji przetargowej przy kieleckim oddziale GDDKiA najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę północnej obwodnicy Jędrzejowa. Oferty złożyło w sumie 12  firm i konsorcjów. Najniższa opiewała na ponad 185,8 mln złotych, a najwyższa na blisko 268 mln.

Budimex wybuduje północną obwodnicę Jędrzejowa
Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po zakończeniu procedury przetargowej.

Północna obwodnica Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik będzie miała dwie jezdnie. Trasa o długości blisko 8 kilometrów połączy  miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już wschodniej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi nr 7. W ramach inwestycji przewidziano obiekty zapewniające bezkolizyjny ruch - między innymi budowę wiaduktu nad linią kolejową Warszawa - Kraków czy węzeł na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 728 Końskie – Jędrzejów.

Północna obwodnica Jędrzejowa to inwestycja współfinansowana przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~zyta 2010-09-22

Właśnie prasa doniosła, że eko-patrioci zablokowały budowę Węzła Północnego w ciągu drogi S7 w Skarżysku-Kamiennej. Z powodu 3-ch małych stworzeń o których nie uczą na biologii w szkołach i których nikt nie widział tylko oni. Jak to wytłumaczyć naszym dzieciom, że to nie wina rodziców, że są tak duże korki na drogach w drodze do szkoły i pracy, tylko jest to wina kilku mieszkańców, którzy zapewne mają ambicje polityczne na przyszłość.

~jumper 2010-09-21

Jacko, zanim zrobisz sobie lobotomię, proszę, spal swój komputer.

~Jacko 2010-09-20

A WOJEWÓDZKIE I POWIATOWE TO OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY, ZL W REJ. WŁOSZCZOWEJ DROGA NA KOŃSKIE I TEN REMONT WIADUKTU W CZARNCY..I OBJASD PO AŻURACH TAM FAKTYCZNIE PSY DUPAMI SZCZEKAJĄ..

~astrolog 2010-09-20

Widac szanowni czytelnicy tego serwisu maja zerowe pojecie o tej obwodnicy. Z S7 (obwodnicy Jedrzejowa) zjezdza olbrzymi ruch w strone Slaska, ktory pakuje sie do Jedrzejowa. Polnocna obwodnica Jedrzejowa ma zatem ogromny sens i udraznia kiedunek na trasie Slask - Kielce. Obie obdwodnice tworza dopiero sensowna calosc. Projekt tej obwodnicy powstal juz ponad 10 lat temu, a moze nawet wczesniej.

~Zainteresowany 2010-09-19

Przydałaby się mapka, aby czytelnicy mogli zrozumieć dlaczego, skoro jest wschodnie obejście po S7, trzeba budować w Jędrzejowie drugą obwodnicę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.