mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa A4 Dębica - Rzeszów na finiszu

Budowa A4 Dębica - Rzeszów na finiszu

Budowa 33 – kilometrowego odcinka Dębica Pustynia - Rzeszów Zachód dobiega końca. Poziom zaawansowania prac na kontrakcie wynosi 90 procent. Odcinek autostrady ma byc gotowyjeszcze w tym roku.

Budowa A4 Dębica - Rzeszów na finiszu
Wykonawca jest firma Budimex. Na budowie pracuje 1200 osób, a prace prowadzone są 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, przy użyciu ok. 500 jednostek sprzętowych i transportowych. Dobiegają końca roboty ziemne oraz wzmacnianie podłoża; tu poziom zaawansowania prac osiągnął 99 proc.

Na 32,5 kilometrowym odcinku autostrady została ułożona podbudowa z betonu asfaltowego (98,9 %), a na 32,2 kilometrowym warstwa wiążąca (98,4 %). Ostatnia warstwa masy bitumicznej – ścieralna jest ułożona na odcinku o długości 27,4 km. Montaż ekranów akustycznych jest zaawansowany w 83 %, stalowych barier ochronnych w ciągu autostrady – w 75 %. Na obiektach mostowych trwają prace wykończeniowe oraz układanie nawierzchni. Wzdłuż autostrady zamontowano już 80 % oświetlenia. Dobiega końca budowa zbiorników retencyjnych (95 %), kanalizacji deszczowej (95 %) oraz łączności autostradowej (80 %).

Na drogach dojazdowych układana jest nawierzchnia bitumiczna. Wzdłuż autostrady trwają nasadzenia zieleni, montowane są ogrodzenia autostradowe. W miejscach obsługi podróżnych (MOP) prowadzone są prace wykończeniowe.

Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~janles62 2012-10-14

Autostrada na którą nie można wjechać i wyjechać a brakuje tylko rozjazdów po obu stronach -polskie SF

~jumper 2012-10-09

do : rozczarowany . kogo to obchodzi ? liczą się statystyki , oddane kilkometry i najniższa cena w przetargu . potem niech się dzieje co chce . przyjdzie nowa władza i ona będzie się tłumaczyć :-) oto myślenie jaśnie nam panujących .

~rozczarowany 2012-10-08

szkoda, że przez długi czas na tym odcinku będzie pusto, bo od strony rzeszowa kończy się węzłem, który należy do zerwanego kontraktu z radko

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech