mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa A4 Zgorzelec – Bolesławiec rozpoczęta

Budowa A4 Zgorzelec – Bolesławiec rozpoczęta

We wtorek, 10 kwietnia br., rozpoczęła się budowa autostrady A4 na odcinku Zgorzelec – Bolesławiec. Realizacja przewidziana jest na okres kwiecień 2007 – grudzień 2008.

Całkowity koszt budowy 52-kilometrowego odcinka Autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa jest szacowany na 247,4 mln euro, z czego 83% (202,8 mln euro) dołoży Fundusz Spójności Unii Europejskiej. Wykonawcą odcinka Zgorzelec - Wykroty jest konsorcjum DTP Terrassement S.A. (lider)/Bouygues Travaux Publics (partner)/VSL S.A. (partner) a odcinka Wykroty - Krzyżowa konsorcjum Strabag Sp. z o.o. (lider)/Strabag AG (partner)/Heilit Woerner Bau GmbH (partner)/ Mota – Engil Engenharia E Construcao S.A. (partner).

Projekt budowy obejmuje m.in. przebudowę węzła „Zgorzelec", budowę 3 węzłów autostradowych, budowę 24 przejść i kładek nad autostradą dla ludzi i zwierząt, budowę 26 obiektów mostowych w ciągu autostrady, budowę urządzeń ochrony środowiska (m.in. ekrany akustyczne, zbiorniki wodne, separatory oleju, zieleń ochronna), budowę oświetlenia i łączności autostradowej oraz oznakowanie autostrady.

Przeczytaj także:

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec (2007-03-28)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Zielone światło dla A4 Zgorzelec – Bolesławiec

Zielone światło dla A4 Zgorzelec –...

Polskie drogi 2007-03-28

Komentuj:

~Patryk 2007-06-01

szkoda ze nareszcie, infrastrukturalne -nadające impetu innym gałęziom oraz ekonomii i gospodarki okno na swiat, połączenie z autostradą na Lipsk i Drezno, resztę Niemiec oraz poludniowo- środkową Europę, to jak na Polskę w 2 lata i tak szybko

~dm 2007-04-18

poczekamy zobaczymy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~As 2007-04-12

Zauwazylem ze wiadomości czy na tvn , polsacie czy tez tvp albo gadaja o tej zasranej polityce albo karmia nas samymi negatywnymi i pesymistycznymi wiadomosciami albo jak kolega wspolniał "miś Knut z berlińskiego Zoo" hehe dlatego nie ogladam wiadomosci od ponad roku , wlaczam tv jak jest dobry film albo leci sport :D

~kris 2007-04-12

U nas godniejszy pierwszej strony jest np. miś Knut z berlińskiego Zoo. Naprawdę czekam na otwarcie TWDW, czyli Telewizji Wyłącznie Dobrych Wiadomości ;)

~czekam 2007-04-11

czekam na więcej takich optymistycznych wiadomości, a w dziennikach cisza. Dziennikarzy to nie interesuje brak afer, skandali jakaś głupia droga ich to nie interesuje, w innych krajach byłaby to wiadomość na pierwsaą stronę a u nas ech.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.