mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa A4 do Korczowej tańsza niż planowano

Budowa A4 do Korczowej tańsza niż planowano

Otwarto oferty na projekt i budowę autostrady A4 na odcinkach Jarosław (węzeł Wierzbna)-Radymno – 25 km i Radymno-Korczowa (gr. państwa) – 22 km. To pierwsze otwarcie ofert na realizację 47 kilometrowego odcinka autostrady A4 na Podkarpaciu. Ogólny kosztorys GDDKiA zakładał koszt inwestycji od Jarosławia do Korczowej na poziomie 2,35 mld złotych. Jednak już dziś GDDKiA prognozuje oszczędności w realizacji dwóch odcinków na poziomie ok. 560 mln zł.

Budowa A4 do Korczowej tańsza niż planowano
47-kilometrowy fragment autostrady A4 realizowany będzie w systemie „Projektuj i Buduj”. Inwestycja została podzielona na dwa odcinki, z których dla każdego prowadzone było oddzielne postępowanie przetargowe. Ostatecznie wybrane zostaną oferty zawierające najkorzystniejszy bilans ceny i długości okresu gwarancji jakości. Podpisanie umowy z wykonawcami dla poszczególnych odcinków planowane jest jesienią. Termin realizacji autostrady A4 na Podkarpaciu to kwiecień 2012 r.

Inwestycja będzie polegać na budowie dwujezdniowej autostrady o przekroju poprzecznym 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu) z szerokim pasem dzielącym, umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2x3. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych decyzji administracyjnych oraz wykonania robót budowlanych niezbędnych o oddania do użytkowania objętego zamówieniem odcinka autostrady.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~ssh 2009-09-16

@osskaa Dość luźno sobie liczycz te terminy. Teraz otwarto oferty do listopad to baardzo późny termin na podpisanie umowy. Projektowanie 7 miesięcy? Przecież to tylko projekt budowlany, dla porównania przyjrzyj się ile czasu potrzebowała AWSA na A2 do Świecka na złożenie wniosków o pnb. Wystarczyło im 4 miesiące. Także ten twój październik to mocno naciągnięty termin. Ja uważami, że spokojnie z palcem wiadomo gdzie budowa będzie mogła się zacząć na wiosnę przyszłego roku lub na początku lata. Większym problemem jeśli już to może być budowa i tu mogą raczej się pojawić opóźnienia.

~JIM 2009-09-16

jesli chodzi o A1 kolo torunia to skanska skonczy go wczesniej, tak samo jak poprzedni odcinek.Oddali rok przed terminem.....

~romek 2009-09-11

co moze wpłynac na czas budowy.Obserwuję odcinek 12 km Stryszek - Białe Błota,wykonawca Budimex Dromex .prace ziemne zostały praktycznie zakonczone w ciagu 12 miesiecy ,zaangazowany sprzet 4 koparki ,2 wozidła 10 ton,równiarki ,walce wibracyjne.Prace palowe 1 miesiac,roboty zbrojarskie ok 12 miesiecy z zalewaniem betonem ,zbrojazy ok 20 .Pracuja na luzie robota idze bardzo dobrze.Podobie bedzie tam do Korczowej zasadnicze prace przy kazdej drodze mozna wkonac w 12 miesiecy no chyba ze ostra zima pokrzyzuje szyki

~osskaa 2009-09-11

Baju baju, bolszewicki raju... IX2009 - otwarcie kopert XI- 2009 - podpisanie umowy XII2009-VI2010 - projektowanie IX-2010 - PnB X-2010- rozpoczęcie budowy. Wychodzi, że mają na pobudowanie 47km ok. 19miesięcy. Bardzo, ale to bardzo wątpliwe, że dadzą radę. Dla przykładu Skanska buduje 65km pod Toruniem od XI2008 i skończy w XI2011 czyli 36miesięcy. Fakt, że jest most na Wiśle i dłuższy odcinek, ale to i tak bardzo napięty harmonogram.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.