mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa A4 do Tarnowa jeszcze w tym roku?

Budowa A4 do Tarnowa jeszcze w tym roku?

Krakowski oddział GDDKiA rozesłał zaproszenia do składania ofert cenowych w II etapie przetargu na budowę autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem. Jeśli cała procedura przebiegnie bez zakłóceń, to w listopadzie powinni być znani wykonawcy dla wszystkich odcinków. Budowa autostrady mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. A4 do Tarnowa ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku.

Budowa A4 do Tarnowa jeszcze w tym roku?
Do postępowania przetargowego na każdym z trzech odcinków autostrady A4 zostało zaproszonych 10 firm i konsorcjów. Ostateczni finaliści zostali wyłonieni spośród chętnych, którzy w I etapie postępowania zgłosili wnioski o udział w przetargu.

Odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłem Szarów a węzłem Krzyż o łącznej długości 56,9 km podzielono na trzy krótsze odcinki (Szarów - Brzesko, Brzesko - Wierzchosławice, Wierzchosławice - Krzyż). Daje to możliwość wzięcia udziału w postępowaniu także mniejszym rodzimym firmom.

Pierwszy etap przetargu ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Do połowy lutego wszyscy chętni złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu. Zainteresowanie przetargiem było bardzo duże: do realizacji każdego odcinka zgłosiło swój akces kilkanaście firm. Po dokładnym przeanalizowaniu złożonych wniosków, komisja wskazała 10 finalistów na każdym z odcinków autostrady. 27 i 28 sierpnia zostały do nich wysłane zaproszenia. Terminy składania ofert to: 7 października - dla odcinka Szarów - Brzesko, 9 października - dla odcinka Brzesko - Wierzchosławice i 12 października - dla odcinka Wierzchosławice - Krzyż.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Tak się buduje drogi!

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~ydrk 2009-09-05

może mi ktoś powiedzieć kiedy będzie otwarty odcinek: krk - szarów ? bo wg umowy powinien być już oddany do użytkowania

~ZNIESMACZONY DZIADOSTWEM 2009-09-05

PIEPRZA SIE Z TA DROGA JAK PIES Z JEZEM DAWNO POWINNA BYC GOTOWA NIEWIEM W POLSCE TAM GDZIE PANSTWO ZARZADZA TO NORMALNIE DALEJ JEST KOMUNA NIC NIEROBIC W CIENIU LEZEC CHLODNE PIWKO PIC OTO PANSTWO POLSKIE TAM GDZIE JEST PRYWATNY INWESTOR WSZYSTKO ROSNIE JAK NA DROZDZACH.

~lemiek 2009-08-31

a ten kawałek z K do Szarowa to już gotowy???

~Tomi 2009-08-31

Wybudujcie w koncu te pare autostradek i bierzcie sie za expresówki.

~6 2009-08-31

Bo tylko ta firma "potrafi" cały czas remontować oddaną autostradę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.