Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa A4 do Tarnowa jeszcze w tym roku?

Budowa A4 do Tarnowa jeszcze w tym roku?

Krakowski oddział GDDKiA rozesłał zaproszenia do składania ofert cenowych w II etapie przetargu na budowę autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem. Jeśli cała procedura przebiegnie bez zakłóceń, to w listopadzie powinni być znani wykonawcy dla wszystkich odcinków. Budowa autostrady mogłaby się rozpocząć jeszcze w tym roku. A4 do Tarnowa ma być gotowa na przełomie 2011 i 2012 roku.

Budowa A4 do Tarnowa jeszcze w tym roku?
Do postępowania przetargowego na każdym z trzech odcinków autostrady A4 zostało zaproszonych 10 firm i konsorcjów. Ostateczni finaliści zostali wyłonieni spośród chętnych, którzy w I etapie postępowania zgłosili wnioski o udział w przetargu.

Odcinek autostrady A4 pomiędzy węzłem Szarów a węzłem Krzyż o łącznej długości 56,9 km podzielono na trzy krótsze odcinki (Szarów - Brzesko, Brzesko - Wierzchosławice, Wierzchosławice - Krzyż). Daje to możliwość wzięcia udziału w postępowaniu także mniejszym rodzimym firmom.

Pierwszy etap przetargu ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Do połowy lutego wszyscy chętni złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w dalszym postępowaniu. Zainteresowanie przetargiem było bardzo duże: do realizacji każdego odcinka zgłosiło swój akces kilkanaście firm. Po dokładnym przeanalizowaniu złożonych wniosków, komisja wskazała 10 finalistów na każdym z odcinków autostrady. 27 i 28 sierpnia zostały do nich wysłane zaproszenia. Terminy składania ofert to: 7 października - dla odcinka Szarów - Brzesko, 9 października - dla odcinka Brzesko - Wierzchosławice i 12 października - dla odcinka Wierzchosławice - Krzyż.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~ydrk 2009-09-05

może mi ktoś powiedzieć kiedy będzie otwarty odcinek: krk - szarów ? bo wg umowy powinien być już oddany do użytkowania

~ZNIESMACZONY DZIADOSTWEM 2009-09-05

PIEPRZA SIE Z TA DROGA JAK PIES Z JEZEM DAWNO POWINNA BYC GOTOWA NIEWIEM W POLSCE TAM GDZIE PANSTWO ZARZADZA TO NORMALNIE DALEJ JEST KOMUNA NIC NIEROBIC W CIENIU LEZEC CHLODNE PIWKO PIC OTO PANSTWO POLSKIE TAM GDZIE JEST PRYWATNY INWESTOR WSZYSTKO ROSNIE JAK NA DROZDZACH.

~lemiek 2009-08-31

a ten kawałek z K do Szarowa to już gotowy???

~Tomi 2009-08-31

Wybudujcie w koncu te pare autostradek i bierzcie sie za expresówki.

~6 2009-08-31

Bo tylko ta firma "potrafi" cały czas remontować oddaną autostradę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj