mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa DTŚ: kolejne zmiany dla kierowców w Gliwicach

Budowa DTŚ: kolejne zmiany dla kierowców w Gliwicach

Skanska, realizująca jeden z dwóch gliwickich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej, wprowadza kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na Kujawskiej zmniejszą się utrudnienia dla kierowców, za to na A1 zamknięte zostaną jezdnie główne w obu kierunkach.

Budowa DTŚ: kolejne zmiany dla kierowców w Gliwicach
Zmiany organizacji ruchu zostały tak zaplanowane, aby ułatwić kierowcom poruszanie się na groby bliskich w dniu Wszystkich Świętych.

Na Kujawskiej przed czasem

W czwartek 31 października zmieni się organizacja ruchu na ul. Kujawskiej w Gliwicach. - Tym razem nie będzie utrudnień dla kierowców, ale udostępnienie dla ruchu przebudowanego fragmentu Kujawskiej wraz z nowo wybudowanym rondem – mówi Stanisław Syrnik, Kierownik Budowy, Skanska.

Prace na Kujawskiej Skanska zakończyła znacznie szybciej niż to było planowane. Zamknięcie tego odcinka nastąpiło w marcu tego roku i miało potrwać do grudnia 2013.

- Prace zostały jednak wykonany wcześniej, tak aby na 1 listopada kierowcy mogli już poruszać się bez utrudnień – dodaje Stanisław Syrnik.

Demontaż rusztowań na A1

Na wtorek 5 listopada zaplanowany jest na autostradzie A1 w Gliwicach demontaż rusztowań nad czynną obecnie jezdnią.

- Zmiana tymczasowej organizacji ruchu w tym miejscu jest spowodowana przygotowaniami do wykonania trzeciego segmentu  ustrojów nośnych obiektu głównego węzła budowanego nad autostradą A1, który połączy A1 z nowym odcinkiem średnicówki w Gliwicach -wyjaśnia Tomasz Przepiórka, Kierownik budowy, Skanska.

Zmiana organizacji ruchu planowana na 5 listopada w tym etapie potrwa 60 dni. Zmiana będzie polegać na zamknięciu jezdni głównych autostrady A1 w obu kierunkach. W tym czasie ruch zostanie przekierowany na jezdnie zbierająco-rozprowadzające przy zachowaniu dwóch pasów ruchu w każdym kierunku.

Trwa budowa DTŚ

Budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, która jest realizowana od ubiegłego roku, została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy – oznaczony jako G1 – o długości około 2,8 km prowadzi od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej. Na tym fragmencie DTŚ zaprojektowano 5 obiektów inżynierskich – wiadukty drogowe nad torami kolejowymi, ul. Wschodnią, ul. Błonie i ul. Kujawską oraz węzeł drogowy nad autostradą A1 i rzeką Kłodnicą. Wykonawcą tej części inwestycji o wartości prawie 199 mln zł netto (244,5 mln zł brutto) jest Skanska. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2012 r. i potrwa do sierpnia 2014 r.

Drugi powstający w Gliwicach odcinek DTŚ został oznaczony jako G2. Ma długość około 5,6 km i prowadzi od ul. Kujawskiej do istniejącego węzła Drogi Krajowej nr 88 z ul. Portową.
Tematy w artykule: slaskie

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech