mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa II linii metra w stolicy

Budowa II linii metra w stolicy

Budowa centralnego odcinka II linii metra to największa samorządowa inwestycja w Polsce. Budowa stacji (metodą odkrywkową) oraz szybów (za pomocą tarcz drążących TBM) oznacza duże utrudnienia w ruchu w samym centrum Warszawy.

Budowa II linii metra w stolicy
Nieprzejezdny stał się ciąg ulic Prosta – Świętokrzyska (od ul. Karolkowej do ul. Nowy Świat) oraz ul. Sokola. Utrzymany jest ruch na głównych ciągach poprzecznych, tj. ulicach: Towarowej, Żelaznej, al. Jana Pawła II, Emilii Plater, Marszałkowskiej. Na czynnych ulicach jeżdżą autobusy i tramwaje. Dla pieszych wytyczone zostały chodniki i tymczasowe przejścia, a na wyłączonych z ruchu fragmentach ulic dodatkowe parkingi.

Zmienił się układ jezdni na rondzie ONZ. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się po trzy pasy ruchu.
Ruch drogowy w ciągu al. Jana Pawła II (w obydwu kierunkach) został przełożony na jezdnie tymczasowe równoległe do torów tramwajowych. Kierowcy poruszają się „na wprost”, a nie po łukach dawnego ronda. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez ok. 7 miesięcy. W tym czasie wykonawca zajmie się przełożeniem instalacji podziemnych i budową konstrukcji stacji metra w miejscu dzisiejszych jezdni al. Jana Pawła II.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Remek 2011-11-27

Z tego, co wiem tarcze zaczną drążyć na wiosnę. Przez najbliższe 2 lata będzie zamieszanie w związku z tą budową, ale kiedyś musi wreszcie to metro powstać.... Zapóźnienia są olbrzymie, miasto rozmiarów Warszawy powinno mieć system co najmniej 5 linii...

~romek 2011-11-23

cz tarcze TBM juz draza te tunele?.Na razie mówimy o przełozeniu sieci podstawowa sprawa to wykonnie tuneli,

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando