mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa Nowolazurowej w Warszawie w toku

Budowa Nowolazurowej w Warszawie w toku

Budowa ulicy Nowolazurowej od węzła w Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego w Warszawie trwa na całej długości liczącego 2600 metrów odcinka.

Budowa Nowolazurowej w Warszawie w toku
Powstające nowe przejście podziemne zlokalizowane w rejonie ulicy Zapustnej ma już wybetonowane ściany a wykonawca przygotowuje się do betonowania stropu. W tym rejonie trwa także inwestycja SPEC S.A. w postaci budowy nowej magistrali sieci ciepłowniczej. W związku z budową dwóch niezależnych nitek wiaduktu drogowego, które umożliwią przejazd ulicą Nowolazurową nad linią kolejową Warszawa- Katowice zlikwidowany został wyjazd z ulicy Tynkarskiej w kierunku Ursusa, kolidujący z podporami wiaduktu. W tej chwili trwa tam wykonywanie nasypu przyczółka wiaduktu. Równolegle na obydwu nitkach wiaduktu postępują także prace konstrukcyjne. Elementy ustroju nośnego są szalowane, zbrojone a następnie betonowane, sprężane i nasuwane w linii przyszłej jezdni. Gotowe są już 3 z 9 przęseł każdego wiaduktu.
 
Kolejny duży element nowej drogi to tunel, którym ulica Nowolazurowa przebiegać będzie pod linią kolejową PKP Warszawa – Poznań. Zakończyła się już przebudowa napowietrznej linii wysokiego napięcia 110 KV, która kolidowała z budową tunelu. Przed nasypem kolejowym od strony centrum handlowego powstaje stanowisko nasuwcze, na którym zostanie wykonany żelbetonowy korpus tunelu. Pod koniec wakacji rozpocznie się operacja umieszczania korpusu w docelowym miejscu, czyli w nasypie przebiegającym pod linią kolejową. U wylotu tunelu budowana jest kładka dla pieszych nad ulicą Nowolazurową, która umożliwi dojście do stacji PKP Warszawa – Ursus Północny.

Realizacja inwestycji spowodowała zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu w rejonie ulic: Szamoty, Świerszcza/Traktorzystów, Zapustnej i Tynkarskiej. Na ulicy Szamoty trwa układanie kolejnych warstw nowej jezdni oraz montaż obrzeży wzdłuż ułożonych już krawężników. W rejonie ulicy Traktorzystów powstają przepusty dla kabli oświetlenia ulicznego oraz fundamenty pod nowe słupy. Wszędzie trwają roboty drogowe.

Umowa na realizację prac budowlanych zawarta została z firmą STRABAG. Koszt budowy odcinka ulicy od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy ks. J. Chrościckiego wynosi 123, 5 miliona złotych. Prace zgodnie z umową mają zakończyć się w grudniu 2012 roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~AdJ 2012-06-15

Pytanie do Pana Redaktora: Co znaczy użyte przez pana określenie ,,żelbetonowy"? Czy chodzi o mieszankę żelu z betonem?

~dajan55 2012-06-13

Sądząc po tempie prac - zakończą się najwcześniej na wiosnę 2013 r. Pożyjecie - zobaczycie !. Rzadko która inwestycja drogowa jest zrealizowana w terminie .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.