mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa Nowolazurowej w Warszawie w toku

Budowa Nowolazurowej w Warszawie w toku

Budowa ulicy Nowolazurowej od węzła w Al. Jerozolimskich do ul. Chrościckiego w Warszawie trwa na całej długości liczącego 2600 metrów odcinka.

Budowa Nowolazurowej w Warszawie w toku
Powstające nowe przejście podziemne zlokalizowane w rejonie ulicy Zapustnej ma już wybetonowane ściany a wykonawca przygotowuje się do betonowania stropu. W tym rejonie trwa także inwestycja SPEC S.A. w postaci budowy nowej magistrali sieci ciepłowniczej. W związku z budową dwóch niezależnych nitek wiaduktu drogowego, które umożliwią przejazd ulicą Nowolazurową nad linią kolejową Warszawa- Katowice zlikwidowany został wyjazd z ulicy Tynkarskiej w kierunku Ursusa, kolidujący z podporami wiaduktu. W tej chwili trwa tam wykonywanie nasypu przyczółka wiaduktu. Równolegle na obydwu nitkach wiaduktu postępują także prace konstrukcyjne. Elementy ustroju nośnego są szalowane, zbrojone a następnie betonowane, sprężane i nasuwane w linii przyszłej jezdni. Gotowe są już 3 z 9 przęseł każdego wiaduktu.
 
Kolejny duży element nowej drogi to tunel, którym ulica Nowolazurowa przebiegać będzie pod linią kolejową PKP Warszawa – Poznań. Zakończyła się już przebudowa napowietrznej linii wysokiego napięcia 110 KV, która kolidowała z budową tunelu. Przed nasypem kolejowym od strony centrum handlowego powstaje stanowisko nasuwcze, na którym zostanie wykonany żelbetonowy korpus tunelu. Pod koniec wakacji rozpocznie się operacja umieszczania korpusu w docelowym miejscu, czyli w nasypie przebiegającym pod linią kolejową. U wylotu tunelu budowana jest kładka dla pieszych nad ulicą Nowolazurową, która umożliwi dojście do stacji PKP Warszawa – Ursus Północny.

Realizacja inwestycji spowodowała zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu w rejonie ulic: Szamoty, Świerszcza/Traktorzystów, Zapustnej i Tynkarskiej. Na ulicy Szamoty trwa układanie kolejnych warstw nowej jezdni oraz montaż obrzeży wzdłuż ułożonych już krawężników. W rejonie ulicy Traktorzystów powstają przepusty dla kabli oświetlenia ulicznego oraz fundamenty pod nowe słupy. Wszędzie trwają roboty drogowe.

Umowa na realizację prac budowlanych zawarta została z firmą STRABAG. Koszt budowy odcinka ulicy od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy ks. J. Chrościckiego wynosi 123, 5 miliona złotych. Prace zgodnie z umową mają zakończyć się w grudniu 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~AdJ 2012-06-15

Pytanie do Pana Redaktora: Co znaczy użyte przez pana określenie ,,żelbetonowy"? Czy chodzi o mieszankę żelu z betonem?

~dajan55 2012-06-13

Sądząc po tempie prac - zakończą się najwcześniej na wiosnę 2013 r. Pożyjecie - zobaczycie !. Rzadko która inwestycja drogowa jest zrealizowana w terminie .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman