mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa S8 Piotrków ? Rawa Maz. może ruszyć na wiosnę

Budowa S8 Piotrków ? Rawa Maz. może ruszyć na wiosnę

Jak dobrze pójdzie to najpóźniej we wrześniu GDDKiA powinna podpisać umowę na realizacje inwestycji, a na wiosnę przyszłego roku powinna ruszyć budowa drogi ekspresowej S8 łączącej autostradę A1 (na wysokości Piotrkowa) z Rawą Mazowiecką. Odcinek ma być gotowy w maju 2012 roku.

Budowa S8 Piotrków ? Rawa Maz. może ruszyć na wiosnę

Wybrano już najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę drogi krajowej Nr 8 na odcinku od Piotrkowa Trybunalskiego do Rawy Mazowieckiej. Projekt drogi ekspresowej S8 będzie realizowany w systemie "Zaprojektuj i zbuduj".

Kontrakt na projekt i dostosowanie do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 odcinka długości 61,2 km  został przyznany konsorcjum firm Astaldi, PBDiM, PBDiM ERBEDIM, Intercor, Technital. Wartość kontraktu to ponad 1,77 mld zł.


W ramach inwestycji powstaną dwie dwupasmowe jezdnie o szerokości 7 metrów oraz 2,5 metrowy pas awaryjny. Plany przewidują także budowę miejsc obsługi podróżnych (MOP). Na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka powstanie 14 węzłów m.in. węzeł Łódź (z drogą krajową nr 91 Głuchów – Częstochowa) oraz węzeł Raków (z drogą wojewódzką Koluszki – Piotrków).


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~ssh 2009-07-31

@eberhardt_mock nie wiem skąd taka przenikliwość u ciebie, ale po zbudowaniu całej S8 szybciej będzie jechać nią z Wrocławia do Warszawy (nieważne czy przez Piotrków czy A2) niż A4 i przez Częstochowę.

~Eberhardt_Mock 2009-07-30

Czyli zostanie nam jazda A4 do Opola, póżniej do Cżestochowy do A1 i dalej do Warszawy:)

~Koza 2009-07-29

do JJ: kup sobie mapę Polski, Pacanku, nie musi być nawet samochodowa. Nikt jadąc S8 z Wrocławia nie będzie cofał się spod Łodzi na południe autostradą A1, żeby znowu wjechac w ślad S8 koło Piotrkowa. To oczywiste, że każdy jadąc do Wawy pojedzie A2 Stryków - Konotopa. Brak ciągłości S8 to kuriozum, które na pewni wprawi w zdumienie kierowców z zagranicy jadących tranzytem przez Polskę. My już zdążyliśmy sie przyzwyczaić do wielu absurdów w tym kraju. Kraków wybierze S7, więc S8 Piotrków - Rawa i dalej na Warszawę wybierze aglomeracja górnośląska plus Opole i Częstochowa.

~dhomin94 2009-07-29

przy czym będą jechać okrężną drogą bowiem S8 ma prowadzić pod Łódź zamiast przez Bełchatów...było by szybciej i wygodniej....no ale jakis imbecyl z wiejskiej musiał postawić na wariant bliższy Łodzi no bo Łódź to większe miasto i temu miastu ta droga potrzebna i bla bla bla.....

~JJ 2009-07-28

Bonus...get rid of this sand from your vagina....czepiasz się nie wiadomo czego...dlaczego kierowcy z wrocławia mając w przyszłości do dyspozycji dwujezdniową s8 mieli by z niej nie korzystać jadąc do wawy?...this sand in your vagina...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.