mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa S8 Piotrków ? Rawa Maz. może ruszyć na wiosnę

Budowa S8 Piotrków ? Rawa Maz. może ruszyć na wiosnę

Jak dobrze pójdzie to najpóźniej we wrześniu GDDKiA powinna podpisać umowę na realizacje inwestycji, a na wiosnę przyszłego roku powinna ruszyć budowa drogi ekspresowej S8 łączącej autostradę A1 (na wysokości Piotrkowa) z Rawą Mazowiecką. Odcinek ma być gotowy w maju 2012 roku.

Budowa S8 Piotrków ? Rawa Maz. może ruszyć na wiosnę

Wybrano już najkorzystniejszą ofertę w przetargu na rozbudowę drogi krajowej Nr 8 na odcinku od Piotrkowa Trybunalskiego do Rawy Mazowieckiej. Projekt drogi ekspresowej S8 będzie realizowany w systemie "Zaprojektuj i zbuduj".

Kontrakt na projekt i dostosowanie do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 odcinka długości 61,2 km  został przyznany konsorcjum firm Astaldi, PBDiM, PBDiM ERBEDIM, Intercor, Technital. Wartość kontraktu to ponad 1,77 mld zł.


W ramach inwestycji powstaną dwie dwupasmowe jezdnie o szerokości 7 metrów oraz 2,5 metrowy pas awaryjny. Plany przewidują także budowę miejsc obsługi podróżnych (MOP). Na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka powstanie 14 węzłów m.in. węzeł Łódź (z drogą krajową nr 91 Głuchów – Częstochowa) oraz węzeł Raków (z drogą wojewódzką Koluszki – Piotrków).


Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~ssh 2009-07-31

@eberhardt_mock nie wiem skąd taka przenikliwość u ciebie, ale po zbudowaniu całej S8 szybciej będzie jechać nią z Wrocławia do Warszawy (nieważne czy przez Piotrków czy A2) niż A4 i przez Częstochowę.

~Eberhardt_Mock 2009-07-30

Czyli zostanie nam jazda A4 do Opola, póżniej do Cżestochowy do A1 i dalej do Warszawy:)

~Koza 2009-07-29

do JJ: kup sobie mapę Polski, Pacanku, nie musi być nawet samochodowa. Nikt jadąc S8 z Wrocławia nie będzie cofał się spod Łodzi na południe autostradą A1, żeby znowu wjechac w ślad S8 koło Piotrkowa. To oczywiste, że każdy jadąc do Wawy pojedzie A2 Stryków - Konotopa. Brak ciągłości S8 to kuriozum, które na pewni wprawi w zdumienie kierowców z zagranicy jadących tranzytem przez Polskę. My już zdążyliśmy sie przyzwyczaić do wielu absurdów w tym kraju. Kraków wybierze S7, więc S8 Piotrków - Rawa i dalej na Warszawę wybierze aglomeracja górnośląska plus Opole i Częstochowa.

~dhomin94 2009-07-29

przy czym będą jechać okrężną drogą bowiem S8 ma prowadzić pod Łódź zamiast przez Bełchatów...było by szybciej i wygodniej....no ale jakis imbecyl z wiejskiej musiał postawić na wariant bliższy Łodzi no bo Łódź to większe miasto i temu miastu ta droga potrzebna i bla bla bla.....

~JJ 2009-07-28

Bonus...get rid of this sand from your vagina....czepiasz się nie wiadomo czego...dlaczego kierowcy z wrocławia mając w przyszłości do dyspozycji dwujezdniową s8 mieli by z niej nie korzystać jadąc do wawy?...this sand in your vagina...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.