mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa autostrady A1 nabiera tempa

Budowa autostrady A1 nabiera tempa

Prace na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A-1 znowu nabrały tempa. Widać to zwłaszcza pod Grudziądzem, gdzie potężne dźwigi pracują przy wznoszeniu autostradowego mostu przez Wisłę, najdłuższej przeprawy drogowej w Polsce.Inwestor-koncesjonariusz, Gdańsk Transport Company, szacuje, że wykonał już około jednej trzeciej robót.

Budowa autostrady A1 nabiera tempa

W wielu miejscach na całym odcinku drogi trwają prace ziemne i konstrukcyjne z użyciem ciężkiego sprzętu, prace melioracyjne, a także układanie asfaltu. Miesięcznie wylewa się 14 tysięcy metrów sześciennych asfaltu i zużywa 22 tysiące metrów sześciennych betonu.  

                        


Od marca trwają też intensywne roboty mostowe przy przeprawach autostradowych pod Toruniem i w pobliżu Grudziądza. Na obu nitkach podtoruńskiego mostu autostradowego ekipy pracują przy kolejnych elementach konstrukcji nośnej. Zamontowano już 101 ton stalowego zbrojenia uzupełnionego pół tysiącem metrów sześciennych betonu. Nad placem budowy pod Grudziądzem górują wielkie dźwigi. Długość ramienia największego z nich wynosi 75 metrów, a nośność 2,8 tony. Wkrótce pojawi się jeszcze jeden, o zbliżonych parametrach. Ten most, którego długość wyniesie blisko 2 kilometry, będzie najdłuższym tego typu obiektem w Polsce i poprowadzi ruch kołowy przez Wisłę ponad terenami zalewowymi oraz drogami lokalnymi po obu brzegach. Płyta nośna konstrukcji opierać się będzie na dwóch podporach w korycie rzeki oraz dwóch w obszarach zalewowych na lewym i prawym brzegu. Ekipy budowniczych prowadzą też prace remontowe ośmiu mostów w przebiegu obwodnicy Torunia oraz sześciu wiaduktów przechodzących nad obwodnicą.  

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Miniserial Audi - odcinek nr 5

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2010-05-27

technologia budowy autostrady prowadzona na tym odcinku jak pokazuja zdjecia koncentruje sie głownie na pracach ziemnych , kiedy rozpoczna sie prace mostowe? dziwnie to wyglada Pracochłonność budowy mostów limituje cały harmonogram

~obiektywny 2010-05-26

Zadziwiające , a aktualne zdjęcia ze scycraper city pokazują coś dokładnie odwrotnego. Budowa mostów stoi ze względu na wysoką falę powodziową. I niewiadomo, kiedy znowu ruszy , a nawet czy w ogóle ruszy, jeżeli woda poważnie uszkodziłaby konstrukcje. Wydaje mi się, że ten tekst nie jest świerzy w czasie i nie oddaje obecnej katastrofalnej rzeczywistości. Osobiście bardzo chciałbym ,żeby budowa została oddana w terminie- czyli do końca przyszłego roku, ale czy to jest jeszcze możliwe?

~do romka 2010-05-26

Zdjęcie nr1 jest z października 2009

~romek 2010-05-26

Na zdjeciu nr1 widac podejsci autostrady do Wisły fragment trasy za wałem przeciwpowodziowym koryto jest puste .Czyzby ta przeprawa czeka na ekipę która przeniesie spod Torunia z dzwigami i barkami.Dlaczego mostów nie buduje się od razu na obu przeprawach? Słabośc wykonawcza na obiktach mostowych jest uderzajaca.Stad tak długie terminy wykonawcze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando