mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa dojazdów do mostu w Płocku

Budowa dojazdów do mostu w Płocku

23 stycznia 2006 r. Budimex Dromex SA w konsorcjum z Polbud Pomorze Sp z o.o. podpisał z Urzędem Miasta Płocka kontrakt na budowę dojazdów do mostu na rzece Wiśle w Płocku - poinformował Zarząd Budimeksu. Realizacja kontraktu o wartości ponad 106,6 mln zł (brutto) potrwa 12 miesięcy.

Budowa dojazdów do mostu w Płocku

Wreszcie sprawa budowy dróg dojazdowych do nowego mostu przez Wisłę została rozstrzygnięta. Podpisana w poniedziałek umowa dotyczy zbudowania pierwszych dróg dojazdowych. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji ma czas do 23 stycznia 2007 roku.

Kontrakt obejmuje budowę 3 km czteropasmowej drogi na obu brzegach rzeki: jeden o długości 1,8 km, razem z ponad 500-metrową estakadą, drugi o długości 1,5 km, biegnący po nasypie. Budowa dróg dojazdowych jest dofinansowywana kwotą ponad 91 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu operacyjnego Transport.

Podpisany kontrakt to pierwszy etap inwestycji w Płocku. W dalszym czasie konieczna jest budowa odcinka dróg dojazdowych łączący ul. Dobrzykowską z Ciechomicami.

Przeczytaj także:

Most podwieszany w Płocku (2005-10-19)

Droga do płockiego mostu (2005-10-31)


Podobne wiadomości:

Most podwieszany w Płocku

Most podwieszany w Płocku

Polskie drogi 2005-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Odgadnij model Odgadnij model