mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa dojazdów do mostu w Płocku

Budowa dojazdów do mostu w Płocku

23 stycznia 2006 r. Budimex Dromex SA w konsorcjum z Polbud Pomorze Sp z o.o. podpisał z Urzędem Miasta Płocka kontrakt na budowę dojazdów do mostu na rzece Wiśle w Płocku - poinformował Zarząd Budimeksu. Realizacja kontraktu o wartości ponad 106,6 mln zł (brutto) potrwa 12 miesięcy.

Budowa dojazdów do mostu w Płocku

Wreszcie sprawa budowy dróg dojazdowych do nowego mostu przez Wisłę została rozstrzygnięta. Podpisana w poniedziałek umowa dotyczy zbudowania pierwszych dróg dojazdowych. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji ma czas do 23 stycznia 2007 roku.

Kontrakt obejmuje budowę 3 km czteropasmowej drogi na obu brzegach rzeki: jeden o długości 1,8 km, razem z ponad 500-metrową estakadą, drugi o długości 1,5 km, biegnący po nasypie. Budowa dróg dojazdowych jest dofinansowywana kwotą ponad 91 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu operacyjnego Transport.

Podpisany kontrakt to pierwszy etap inwestycji w Płocku. W dalszym czasie konieczna jest budowa odcinka dróg dojazdowych łączący ul. Dobrzykowską z Ciechomicami.

Przeczytaj także:

Most podwieszany w Płocku (2005-10-19)

Droga do płockiego mostu (2005-10-31)


Podobne wiadomości:

Most podwieszany w Płocku

Most podwieszany w Płocku

Polskie drogi 2005-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.