mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa dojazdów do mostu w Płocku

Budowa dojazdów do mostu w Płocku

23 stycznia 2006 r. Budimex Dromex SA w konsorcjum z Polbud Pomorze Sp z o.o. podpisał z Urzędem Miasta Płocka kontrakt na budowę dojazdów do mostu na rzece Wiśle w Płocku - poinformował Zarząd Budimeksu. Realizacja kontraktu o wartości ponad 106,6 mln zł (brutto) potrwa 12 miesięcy.

Budowa dojazdów do mostu w Płocku

Wreszcie sprawa budowy dróg dojazdowych do nowego mostu przez Wisłę została rozstrzygnięta. Podpisana w poniedziałek umowa dotyczy zbudowania pierwszych dróg dojazdowych. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji ma czas do 23 stycznia 2007 roku.

Kontrakt obejmuje budowę 3 km czteropasmowej drogi na obu brzegach rzeki: jeden o długości 1,8 km, razem z ponad 500-metrową estakadą, drugi o długości 1,5 km, biegnący po nasypie. Budowa dróg dojazdowych jest dofinansowywana kwotą ponad 91 mln złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu operacyjnego Transport.

Podpisany kontrakt to pierwszy etap inwestycji w Płocku. W dalszym czasie konieczna jest budowa odcinka dróg dojazdowych łączący ul. Dobrzykowską z Ciechomicami.

Przeczytaj także:

Most podwieszany w Płocku (2005-10-19)

Droga do płockiego mostu (2005-10-31)


Podobne wiadomości:

Most podwieszany w Płocku

Most podwieszany w Płocku

Polskie drogi 2005-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?