mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa dróg, a środowisko

Budowa dróg, a środowisko

Rozwój infrastruktury drogowej jest nierozerwalnie związany ze środowiskiem naturalnym. Aby była możliwa budowa dróg, a tym samym realizacja Programu Budowy Dróg Krajowych, konieczne jest przeprowadzenie prognozy ich oddziaływania na środowisko.

Budowa dróg, a środowisko
Ministerstwo Infrastruktury podpisało umowę dotyczącą przygotowania Prognozy Oddziaływania na Środowisko dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Umowę podpisali reprezentujący Ministra Infrastruktury Dyrektor Departamentu Dróg i Autostrad Jarosław Waszkiewicz oraz Prezes firmy PROEKO CDM Sp. z o.o. Bronisław Kamiński i Wiceprezes Zarządu Witold Domek.

Ustawa o ochronie środowiska nakłada na organy administracji publicznej obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć realizowanych między innymi w sektorze transportu. Zatem przeprowadzenie prognozy pozwoli na takie prowadzenie dalszych inwestycji w zakresie budowy dróg krajowych w Polsce, które umożliwi pogodzenie interesów użytkowników dróg z wymogami ochrony środowiska naturalnego, w tym także z programem Natura 2000.

Aktualnie Ministerstwo Infrastruktury rozpoczyna konsultacje społeczne dla Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Mają one charakter otwarty, więc każda instytucja, organizacja czy obywatel zainteresowany problemem oddziaływania procesu budowy dróg na środowisko naturalne ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Planowane jest przeprowadzenie cyklu spotkań z przedstawicielami Ministerstwa i wykonawcy prognozy w ramach konsultacji społecznych w największych miastach Polski.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~magda 2009-07-28

drogi powinny być budowane mądrze. Przynosząc jak najmniej szkody środowisku

~POLPHARMA StAROGARD 2008-05-10

A ja powiem, że jestem zażenowany całą opieszałością zarówno budownyczych jak i włodarzy... Jestem z Pomorza, często przemieszczam sie po całej Polsce, a roboty wciąż stoją w miejscu. Te wszystkie plany to cyrk!!! U nas za 30 lat może będzie 2 świat drogowy, bo na razie systemem rozwiązań, ilością autostrad i sprawnymi remontami jesteśmy 4 światem!!!! WSTYD żeby drogi budowane w naszym kraju przez Niemców były bezpieczniejsze od tych wybudowanych przez nas w ostatnich latach. Te robione przez Hitlerowców były szerokie, w pobliżu nie było drzew, a my tworząc drogi sadzimy drzewa i 10 km. autostrady budujemy w 27 miesięcy. Basta

~maturzysta 2008-05-06

dzisiaj pisałem rozprawkę z angielskiego rozszerzonego na identyczny temat :) poszło mi bardzo dobrze :)

~Remek 2008-05-06

Oczywiście, że dla ME najważniejsze są stadiony i hotele. Ale trzeba zbudować jak najwięcej porządnych dróg kołowych, kolejowych i lotnisk/terminali, żeby nasza infrastruktura jak najmniej odbiegała od tego, do czego przyzwyczajeni są mieszkańcy bogatych krajów europejskich, którzy do nas przyjadą. Dlatego tyle się o tym mówi. Pozdrawiam

~Tomek 2008-05-05

no to po co sie czepiasz, dyskutuj na temat, moim zdaniem środowisko oczywiście, ale np, odcinek Zgorzelec - Krzyżowa, autostrada przebiega przez obszar natura 2000, nie ma bodajże wszystkich koniecznych dokumentów do budowy , teraz są prawdopodobnie kompletowane, a budowa idzie pełną parą, tylko żeby później się nie okazało że autostradę będzie trzeba rozebrać tak jak to miało miejsce w Hiszpanii, a wszyscy tylko odliczają czas do tego euro, przecież do stadionów jakoś się dojedzie, tylko żeby kibice mogli gdzie oglądać te mecze tzn. na dobrych stadionach i żeby mieli gdzie przenocować bo to jest dopiero problem. Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.