mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa kolejnych odcinków autostrady A1 rusza z miejsca

Budowa kolejnych odcinków autostrady A1 rusza z miejsca

9 lipca 2010 roku zostały podpisane umowy na budowę 2 odcinków autostrady A1: Kowal - Sójki i Kotliska - Piątek. Inwestycje te mają być ukończone do końca kwietnia 2012 r. W tym tygodniu rozpocznie się budowa odcinków autostrady A1, zlokalizowanych na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, na których realizację umowy zostały podpisane w czerwcu br.

Budowa kolejnych odcinków autostrady A1 rusza z miejsca
A1 Kowal – Sójki – 30 km

Wykonawcą inwestycji będzie irlandzko-polskie konsorcjum firm: SRB CIVIL ENGINEERING Ltd. – (Irlandia - lider), John Sisk & son Ltd. (Irlandia), Roadbridge (Irlandia) i Budbaum S.A. (Polska), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 800 mln zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, za realizację odcinka A1 Kowal - Sójki odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

A1 Kotliska – Piątek – 9 km

Wykonawcą inwestycji będzie polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: SANDO BUDOWNICTWO POLSKA SP. z o.o. (Lider) oraz Construcciones Sanchez Dominguez - Sando (Hiszpania), które złożyło najkorzystniejszą ofertę. Wartość kontraktu to ponad 512 milionów zł. Inwestycja ta jest zlokalizowana na terenie województwa łódzkiego, za realizację tego odcinka odpowiada GDDKiA Oddział w Łodzi.

Od 16 listopada 2007 r. do 9 lipca 2010 r. podpisano umowy na budowę 1511 km dróg krajowych, w tym na 702 km autostrad oraz 809 km dróg ekspresowych, obwodnic i dużych przebudów dróg.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~amigos 2010-07-15

A1 Kotliska ? Piątek ? 9 km ------- nie jest 9 km tylko 16-18 !!!!!!!!!!!!!! 9 km od Kotlisk w kierunku Piatku wskazuje na miejscowość Młogoszyn... Czyżby odcinek zmieniony pod wpływem Natury 2000 nie był uwzgledniony pod budowe?

~astrolog 2010-07-15

Dla kolegow weszacych spiski na tym forum. Wezel Tuszyn ma wady, to prawda, nie bylo zjazdow w obie strony. Taki projekt byl stworzony juz dawno temu. O zmianie nie ma mowy, bo trzeba by uruchomic wszystkie procedury od nowa, co opoznilo by budowe CALEJ autostrady o najmniej 4 lata. Sprawa sie juz jednak wyjasnila. W trakcie budowy uruchomia procedure na dwa brakujace znazdy, by mozna je bylo dobudowac. I tak sie stanie. Jesli cala A 1 bedzie zbudowana 2 lata pozniej ale bez szantazu ze strony prywatnego operatora, to naprawde mozna poczekac. Zostanie do zbudowania tylko odcinek A2 od Warszawy do granicy i podstawowa siec autostrad bedzie zbudowana. Teraz juz trzeba pilnie myslec o kolejnych inwestycjach - w tym wypadku dorgach ekspresowych. Dokonczyc S7, podgonic S5 i S3, oraz wlasciwie zaczac budowac S17 i S19.

~gs 2010-07-15

A mnie to w ogóle nie obchodzi czy będą czy nie będzie autostrad. Jeśli za przejechanie 100km polską autostradą mam płacić tyle, co za tydzień jeżdżenia po austryjackich autostradach (wszystkich!), to wsadzcie je sobie gdzieś!

~dpl1000 2010-07-14

a co jest nie tak z wezlem stryków?uzasadnij.

~333D 2010-07-14

Nie prawdą jest jak to napisał ktoś powyzej że nie buduje sie odcinków A1 Stryków -Tuszyn - Częstochowa- Pyrzowice z powodu nie spełnienia warunku finansowania przez koncesjonariusza- tak to wygląda z zewnątrz, prawda jest jednak taka ze musiął pęknąć wcześniejszy układ korupcyjny który w celu maksymalizacji zarobku stworzył dziwaczny ciąg drogowy wystawiony do przetargu łącznie od Strykowa aż do Pyrzowic i nie łaczył bym tego układu akurat z PiS jak to robią niektórzy wpisujący się na tym forum. Odnośnie węzła Stryków 1 to nie wpisujcie głupot ze on jest dobrze zaprojektowany bo bedzie wyglądać na to że reprezentujecie znane biuro projektów od węzłów dla idiotów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.