mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu zakończona

Budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu zakończona

Zakończona została budowa drugiego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Obiekt zrealizowany został w systemie „projektuj i buduj”. Nowy most nawiązuje kształtem do już istniejącego obiektu, a kolorystyką do starej zabudowy Sandomierza na lewym brzegu Wisły. Oba oddalone od siebie o 10 metrów mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi nr 77.

Budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu zakończona
Most przez Wisłę w Sandomierzu to inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Stalowa Wola realizowana w nowoczesnym systemie „projektuj i buduj”, co oznacza że wyłoniony w jednym przetargu wykonawca zaprojektował i zrealizował inwestycję.  Projektowanie mostu w Sandomierzu rozpoczęło się w 2008 roku.  Inwestycja objęła budowę 5-przęsłowego mostu przez Wisłę o długości 456 metrów i szerokości 14 metrów z jedną jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową, a także budowę dojazdów do mostu z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. To oznaczało budowę między innymi drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle. Długość całej inwestycji wynosi 962 metry. Koszt robót budowlanych to 80,4 mln zł.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcą firma Mota Engil Central Europe, a projektantem Transprojekt Warszawa.

Podobne wiadomości:

Most o długości ponad 40 km!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.