mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu zakończona

Budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu zakończona

Zakończona została budowa drugiego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Obiekt zrealizowany został w systemie „projektuj i buduj”. Nowy most nawiązuje kształtem do już istniejącego obiektu, a kolorystyką do starej zabudowy Sandomierza na lewym brzegu Wisły. Oba oddalone od siebie o 10 metrów mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi nr 77.

Budowa mostu na Wiśle w Sandomierzu zakończona
Most przez Wisłę w Sandomierzu to inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Stalowa Wola realizowana w nowoczesnym systemie „projektuj i buduj”, co oznacza że wyłoniony w jednym przetargu wykonawca zaprojektował i zrealizował inwestycję.  Projektowanie mostu w Sandomierzu rozpoczęło się w 2008 roku.  Inwestycja objęła budowę 5-przęsłowego mostu przez Wisłę o długości 456 metrów i szerokości 14 metrów z jedną jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową, a także budowę dojazdów do mostu z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. To oznaczało budowę między innymi drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle. Długość całej inwestycji wynosi 962 metry. Koszt robót budowlanych to 80,4 mln zł.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcą firma Mota Engil Central Europe, a projektantem Transprojekt Warszawa.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.