mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa mostu w Toruniu przypieczętowana

Budowa mostu w Toruniu przypieczętowana

14 października 2010 roku, w samo południe, władze Torunia podpiszą umowę z Generalnym Wykonawcą na budowę nowego mostu drogowego wraz z drogami dojazdowymi. Podpisanie umowy to dla Torunia jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Zawarcie kontraktu zwieńczy sześcioletnie przygotowania do największej toruńskiej inwestycji. Projekt obejmuje budowę mostu drogowego przez Wisłę w Toruniu w ciągu nowego przebiegu drogi krajowej nr 1 wraz z dojazdami łączącymi tę drogę z drogą krajową nr 15 i nr 80. Inwestycja zostanie zrealizowana we wschodniej części miasta, na terenie od Pl. Daszyńskiego do ul. Łódzkiej w rejonie ul. Lipnowskiej. Długość planowanej Trasy Wschodniej wynosi ponad 4 km.

Budowa mostu w Toruniu przypieczętowana
- Budowa mostu drogowego to dla naszego miasta sprawa priorytetowa. Do tej inwestycji przygotowywaliśmy się przez sześć lat. Niezwłocznie po podpisaniu umowy, jeszcze w październiku, Generalny Wykonawca wejdzie na plac budowy, a za niespełna trzy lata będziemy jeździli nową przeprawą - mówi Prezydent Torunia Michał Zaleski.

Nowy most dla Torunia wybuduje konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o., Strabag AG i Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o., wyłonione spośród dziewięciu oferentów, którzy ubiegali się o to zamówienie w przetargu nieograniczonym. Konsorcjum deklaruje, że wybuduje most i dojazdówki za niespełna 549 mln zł. Wyniki przetargu ogłoszono 14 lipca 2010 r. Warto wiedzieć, że zgodnie z wymogami prawnymi obowiązującymi przy tak kosztownych inwestycjach, procedurę przetargową poddano kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Ten nie miał zastrzeżeń.

6 października 2010 r., w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie, podpisano umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków Unii Europejskiej. Toruń otrzyma z Unii na budowę nowej przeprawy 327 mln zł.

Jeszcze przed podpisaniem umowy na unijną dotację skompletowane zostały wszystkie dokumenty niezbędne do zawarcia kontraktu na budowę. Dzięki temu umowa z Generalnym Wykonawcą może zostać podpisana już tydzień po dopełnieniu formalności w kwestii dofinansowania, czyli właśnie 14 października 2010 r.

Na wybudowanie mostu wraz z drogami dojazdowymi wykonawca będzie miał 32 miesiące od dnia podpisania umowy.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.