mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa największego węzła w północnej Polsce zakończona

Budowa największego węzła w północnej Polsce zakończona

Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku i węzeł typu koniczyna z łącznicą półbezpośrednią zyskali kierowcy na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta.

Budowa największego węzła w północnej Polsce zakończona
Uroczyście zakończono budowę największego węzła w północnej Polsce: węzła zespolonego Karczemki w Gdańsku na drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta. Na długości prawie 3,5 km droga ekspresowa zyskała po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, a na skrzyżowaniu z Trasą W-Z (ul. Armii Krajowej) powstał węzeł typu koniczyna z łącznicą półbezpośrednią – drogą, którą kierowcy jadą od strony Gdyni i włączają się płynnie w drogę prowadzącą do centrum Gdańska.  Okazją do symbolicznego zakończenia inwestycji było przekazanie dziesiątej i ostatniej decyzji pozwolenia na użytkowanie, którą Robertowi Marszałkowi, dyrektorowi gdańskiego Oddziału GDDKiA, wręczył Grzegorz Stosik, Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Węzeł Karczemki jest najważniejszą inwestycją na Euro 2012 prowadzoną przez gdański Oddział GDDKiA, ponieważ umożliwia on szybki, komfortowy i bezpieczny przejazd z lotniska do centrum Gdańska. Dzięki niemu, będzie można również wygodnie przejechać drogami rekomendowanymi na Euro – autostradą A1 i S6 Obwodnicą Trójmiasta.
 

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~ciekawy 2012-06-20

wszyscy piszą o zakończonej inwestycji ale nigdzie nie ma nawet schematycznej mapki tego węzła - na stronie wezelkarczemki same zdjęcia betoniarek i itakich tam bzdurek - tajne tojest czy jak ???

~warszawiak 2012-06-01

@ Sartoris: Dzięki za informację. Argument, że estakada przy Łostowickiej powodowałaby większe korki przy ul. 3-go Maja jest idiotyczny, przecież jechałoby trasą WZ tyle samo samochodów co teraz; obecnie trzeba stać i przy Łostowickiej i przy 3-go Maja, a tak z Łostowicką sprawa byłaby przynajmniej załatwiona. Swoją drogą, skoro znalazły się pieniądze na budowę trasy WZ do węzła Karczemki, a realizuje się też inne duże inwestycje drogowe w Gdańsku, możnaby wysupłać również i na estakadę. U nas regułą jest niestety niedokańczanie wcześniej zaprojektowanych tras, zostawianie wielu "dziur" itp, obojętnie, czy na drogach samorządowych, czy krajowych. Dotyczy to oczywiscie całej Polski, a nie tylko Gdańska.

~Sartoris 2012-06-01

@warszawiak - przyczyna to oczywiście brak pieniędzy. Oficjalne wytłumaczenie brzmi natomiast tak, że estakada przy łostowickiej rozładowałaby korki w tym miejscu na tyle, że zapychałby się zupełnie sam koniec WZ-ki (przy 3-go maja). Na argumenty o tym, że w jadąc w drugą stronę, w kierunku obwodnicy miałoby to wciąż sens, odpowiedzi nie ma wcale. Tak czy owak żadna estakada na chwilę obecną w bliskich czy dalekich planach nie jest.

~Jja i mój klekot 2012-05-31

Do Koszwał ten odcinek S7 to na EURO ma sznse -ktoś coś wie?Ponoć za to s5 Nagradwice-Gniezno(37km) mają otworzyć 4 czerwca. A4 Targowisko-Brzesko 5 czerwca,wraz z obw.Tarnowa(17km)-niestety odc.Brzesko-Wojnicz,jeszcze w polach..

~warszawiak 2012-05-29

Mam pytanie do mieszkanców Trójmiasta, okolic i zorientowanych: Od wielu lat brakuje estakad na Trasie WZ przy ul. bodajże Łostowickiej. Jest tam przeznaczone na nie puste miejsce. Przez to trasa jest cały czas niedokończona, brakuje tylko tam (nie licząc oczywiście świateł przy 3-Maja i krzyżówki z ul. Okopową) bezkolizyjnego skrzyżowania. Jaka jest przyczyna zostawienia na wiele lat tej "dziury" i czy są jakieś plany wybudowania w/w estakad, a jeżeli tak, to na jakim są etapie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.