mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa nowego węzła komunikacyjnego w Opolu

Budowa nowego węzła komunikacyjnego w Opolu

W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn: “Budowa węzła komunikacyjnego obwodnicy północnej (drogi krajowej) z droga wojewódzką nr 454 (ul. Budowlanych – Sobieskiego) w Opolu”, występować będą utrudnienia w ruchu na obwodnicy północnej miasta Opola – odcinek pomiędzy ulicami Partyzancką i Budowlanych - informuje Miejski Zarząd Dróg w Opolu.

Budowa nowego węzła komunikacyjnego w Opolu
Od 15 maja br. utrudnienia wystąpią w rejonie mostu nad rzeką Odrą (przewidywany okres 2 m-ce). Ruch na odcinku ok. 60 m drogi krajowej nr 45, 46, 94 – obwodnicy miasta Opola prowadzony będzie wahadłowo – sterowany ręcznie w godzinach 6-20 oraz za pomocą sygnalizacji świetlnej w pozostałych godzinach.

W związku z robotami drogowo – mostowymi, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu wraz z dodatkowym oznakowaniem informującym o zalecanych trasach alternatywnych (objazdach). Zalecanym objazdem jest ominięcie newralgicznego odcinka obwodnicy poprzez wcześniejszy zjazd z obwodnicy (drogi krajowej nr 46, 94):

•na skrzyżowaniu we Wrzoskach na drogę wojewódzką nr 414 – ulicę Wrocławska, Nysy Łużyckiej, przez rondo Konstytucji 3 Maja oraz ponowne włączenie się do ruchu obwodowego z drogi wojewódzkiej nr 454 (ulica Budowlanych),
•na skrzyżowaniu obwodnicy północnej miasta z ulicą Partyzancką – drogą krajową nr 45 do ulicy Wrocławskiej, Nysy Łużyckiej, rondem Konstytucji 3 Maja – drogą woj. nr 414 i dalej ulicą Budowlanych – drogą woj. 454, celem powtórnego włączenia na obwodnicę.
 
Tematy w artykule: opolskie

Podobne wiadomości:

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Ruszył remont mostu w Piorunkowicach na DK41

Polskie drogi 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.