mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa obwodnicy Grodziska Maz. może ruszać

Budowa obwodnicy Grodziska Maz. może ruszać

Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany oraz zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Grodziska Mazowieckiego wydał wojewoda mazowiecki.

Budowa obwodnicy Grodziska Maz. może ruszać
Zezwolenie dotyczy ponad 7 - kilometrowego odcinka od ul. Żukówka w Błoniu do miejscowości Kałęczyn na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę jezdni, dróg dojazdowych, mostu i wiaduktów.

Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego ma duże znaczenie komunikacyjne. Pozwoli na odciążenie centrum Grodziska Mazowieckiego poprzez przejęcie ruchu generowanego przez zjazd z autostrady A2. Inwestycja znajduje się na liście rezerwowej kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Obwodnica zachodnia - to inwestycja kluczowa dla Grodziska Mazowieckiego, samorząd lokalny w tegorocznym budżecie zabezpieczył na jej realizację ponad dwa miliony złotych.

Droga obwodowa będzie liczyła trzynaście kilometrów. Prace drogowe mają potrwać dwa lata, inwestycja będzie kosztowała ponad 150 milionów złotych. Obwodnica zachodnia traktowana jest jako zmiana przebiegu drogi wojewódzkiej 579, prowadzi przez zachodnie tereny Gminy Grodzisk Mazowiecki i Błonia.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~dajan55 2013-09-26

Dwa miliony na budowę obwodnicy za 150 to chyba ciut za mało !? - papiery są ale budowa to (nie chcę być złym prorokiem !) nieprędko ruszy !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.