mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana

W wyniku międzynarodowego przetargu GDDKiA podpisała umowę na kontrakt "Budowa obwodnicy miejscowości Lubień w ciągu drogi ekspresowej nr S-7 Warszawa - Rabka".

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana

Kontrakt jest realizowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą kontraktu jest konsorcjum firm NCC Aktiebolag i Polskie Drogi i Mosty S.A. Wartość kontraktu wynosi 109,5 mln złotych netto (bez VAT).  Planowany okres realizacji - 24 miesiące.

Budowa "Zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień wraz z obwodnicą Lubnia została podzielona na dwa etapy: od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,2 km) oraz od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4,0 km). Prace na I odcinku rozpoczęto w listopadzie 2004 roku, a termin ich zakończenia wyznaczono na grudzień 2006 roku.
 
Budowa drogi ekspresowej S7 pomiędzy Myślenicami a Lubniem wraz z obwodnicą Lubnia jest kolejnym etapem opracowanej w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wielkiej modernizacji "Zakopianki". Pierwszym była, realizowana w latach 2000 - 2002 przebudowa odcinka Chabówka - Rdzawka. Pozostała część 95-kilometrowej trasy pomiędzy Krakowem a Zakopanem została podzielona na etapy poddawane kolejno przebudowie tak, by w 2010 roku ze stolicy małopolski do stolicy Tatr można było przejechać drogą dwujezdniową - do Rabki ekspresową, z Rabki do Nowego Targu o parametrach głównej przyspieszonej (GP), a dalej do Zakopanego - głównej (G).

Przeczytaj także:

Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance (2006-02-02)

Otwarcie ofert na S7 (2006-01-24)

Tematy w artykule: obwodnice malopolskie

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.