mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana

W wyniku międzynarodowego przetargu GDDKiA podpisała umowę na kontrakt "Budowa obwodnicy miejscowości Lubień w ciągu drogi ekspresowej nr S-7 Warszawa - Rabka".

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana

Kontrakt jest realizowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą kontraktu jest konsorcjum firm NCC Aktiebolag i Polskie Drogi i Mosty S.A. Wartość kontraktu wynosi 109,5 mln złotych netto (bez VAT).  Planowany okres realizacji - 24 miesiące.

Budowa "Zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień wraz z obwodnicą Lubnia została podzielona na dwa etapy: od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,2 km) oraz od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4,0 km). Prace na I odcinku rozpoczęto w listopadzie 2004 roku, a termin ich zakończenia wyznaczono na grudzień 2006 roku.
 
Budowa drogi ekspresowej S7 pomiędzy Myślenicami a Lubniem wraz z obwodnicą Lubnia jest kolejnym etapem opracowanej w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wielkiej modernizacji "Zakopianki". Pierwszym była, realizowana w latach 2000 - 2002 przebudowa odcinka Chabówka - Rdzawka. Pozostała część 95-kilometrowej trasy pomiędzy Krakowem a Zakopanem została podzielona na etapy poddawane kolejno przebudowie tak, by w 2010 roku ze stolicy małopolski do stolicy Tatr można było przejechać drogą dwujezdniową - do Rabki ekspresową, z Rabki do Nowego Targu o parametrach głównej przyspieszonej (GP), a dalej do Zakopanego - głównej (G).

Przeczytaj także:

Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance (2006-02-02)

Otwarcie ofert na S7 (2006-01-24)

Tematy w artykule: obwodnice malopolskie

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.