mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa obwodnicy Mińska jeszcze w tym roku?

Budowa obwodnicy Mińska jeszcze w tym roku?

Już niedługo powinna zostać wydana decyzja o pozwoleniu na budowę dla autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Dzięki temu jest szansa, że jeszcze w tym roku mogłyby rozpocząć się prace budowlane na tym 20 km odcinku, który znajdzie się w ciągu autostrady A2.

Budowa obwodnicy Mińska jeszcze w tym roku?
Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że 16 września 2008 roku miała miejsce rozprawa administracyjna związana z wydaniem pozwolenia na budowę obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu autostrady A2. W spotkaniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek.

Rozprawa administracyjna to już ostatni etap przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. W dyskusji wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oraz jego okolic. Projektanci inwestycji omówili w jakim stopniu ustalenia decyzji środowiskowej znalazły odbicie w projekcie budowlanym, omówiono także charakterystykę techniczną. Kwestie związane z wnioskami rozstrzygane były przez projektantów na bieżąco. Przedstawiali oni rozwiązania, które mają zminimalizować negatywny wpływ planowanej inwestycji na życie mieszkańców i na środowisko.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego na odcinku od Choszczówki do węzła Ryczołek będzie mieć 20 km długości i będzie przebiegać po północnej stronie miasta. W ramach inwestycji oprócz dwujezdniowej drogi o parametrach autostrady powstaną 3 węzły drogowe (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, 35 km dróg dojazdowych, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Po wydaniu pozwolenia na budowę, prace budowlane mogłyby rozpocząć się jeszcze w tym roku, a cała inwestycja zostałaby zrealizowana do końca 2010 roku. Szacowany koszt tego zadania to około 730 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Krk 2008-09-19

Do sworens :) Wpisz sobie w google: obwodnica minsk mazowiecki skyscrapercity / tam masz mapek od groma ;)

~easy rider 2008-09-19

proponuję wybudować jeszcze ze dwie stacje poboru opłat, przynajmniej będzie rekord Guinessa, choć kto wie, czy trzy na 20 km to już nie rekord...

~mil1231@gazeta.pl 2008-09-19

świetnie ale najważniejszy jest A2 Stryków-Konotopa!!

~m 2008-09-19

a postepowanie przetargowe na wykonawce? uda sie zakonczyc w tym roku?? juz jest poslizg, bo pozwolenie mialo byc w polowie roku... :( nie pozostaje nic innego jak tylko czekac

~osskaa 2008-09-19

Dobrze, że inwestycja ruszy, jak ją skończą powinna zaraz dojść S2 od Warszawy i zostanie do połączenia jakieś 20km autostrady, tak więc jest realna szansa, że do 2012 A2 będzie sięgała jakieś 40km na wschód od stolicy. Nieźle!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross