mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa obwodnicy Mińska jeszcze w tym roku?

Budowa obwodnicy Mińska jeszcze w tym roku?

Już niedługo powinna zostać wydana decyzja o pozwoleniu na budowę dla autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Dzięki temu jest szansa, że jeszcze w tym roku mogłyby rozpocząć się prace budowlane na tym 20 km odcinku, który znajdzie się w ciągu autostrady A2.

Budowa obwodnicy Mińska jeszcze w tym roku?
Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował, że 16 września 2008 roku miała miejsce rozprawa administracyjna związana z wydaniem pozwolenia na budowę obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu autostrady A2. W spotkaniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek.

Rozprawa administracyjna to już ostatni etap przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. W dyskusji wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy Mińska Mazowieckiego oraz jego okolic. Projektanci inwestycji omówili w jakim stopniu ustalenia decyzji środowiskowej znalazły odbicie w projekcie budowlanym, omówiono także charakterystykę techniczną. Kwestie związane z wnioskami rozstrzygane były przez projektantów na bieżąco. Przedstawiali oni rozwiązania, które mają zminimalizować negatywny wpływ planowanej inwestycji na życie mieszkańców i na środowisko.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego na odcinku od Choszczówki do węzła Ryczołek będzie mieć 20 km długości i będzie przebiegać po północnej stronie miasta. W ramach inwestycji oprócz dwujezdniowej drogi o parametrach autostrady powstaną 3 węzły drogowe (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, 35 km dróg dojazdowych, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Po wydaniu pozwolenia na budowę, prace budowlane mogłyby rozpocząć się jeszcze w tym roku, a cała inwestycja zostałaby zrealizowana do końca 2010 roku. Szacowany koszt tego zadania to około 730 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Krk 2008-09-19

Do sworens :) Wpisz sobie w google: obwodnica minsk mazowiecki skyscrapercity / tam masz mapek od groma ;)

~easy rider 2008-09-19

proponuję wybudować jeszcze ze dwie stacje poboru opłat, przynajmniej będzie rekord Guinessa, choć kto wie, czy trzy na 20 km to już nie rekord...

~mil1231@gazeta.pl 2008-09-19

świetnie ale najważniejszy jest A2 Stryków-Konotopa!!

~m 2008-09-19

a postepowanie przetargowe na wykonawce? uda sie zakonczyc w tym roku?? juz jest poslizg, bo pozwolenie mialo byc w polowie roku... :( nie pozostaje nic innego jak tylko czekac

~osskaa 2008-09-19

Dobrze, że inwestycja ruszy, jak ją skończą powinna zaraz dojść S2 od Warszawy i zostanie do połączenia jakieś 20km autostrady, tak więc jest realna szansa, że do 2012 A2 będzie sięgała jakieś 40km na wschód od stolicy. Nieźle!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic