mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa obwodnicy Suwałk nie jest zagrożona

Budowa obwodnicy Suwałk nie jest zagrożona

Odcinek drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Augustowa do granicy Państwa (z obwodnicą Suwałk) jest przewidziany do realizacji i finansowania ze środków polityki spójności na lata 2014-2020 – zapewnia ministerstwo transportu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje dokumenty niezbędne do zrealizowania i sfinansowania tej inwestycji.

Budowa obwodnicy Suwałk nie jest zagrożona
Resort transportu nie wyklucza, że białostocki Oddział GDDKiA będzie wcześniej gotowy do wystąpienia z wnioskiem o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – nie na początku 2014 roku, jak pierwotnie planowano, ale  już późną  jesienią tego roku. Wówczas - po otrzymaniu decyzji w połowie 2014 roku - można byłoby ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. Obwodnica Suwałk powstałaby wtedy w latach 2015-2017.
 
W ubiegłym roku  na Podlasiu powstało 35 km dwujezdniowych dróg ekspresowych (odcinki S8 – obwodnica Zambrowa i  S8 Jeżewo – Białystok). Pod koniec tego roku planowane sąest ogłoszenie przetargów na budowę kolejnych fragmentów drogi ekspresowej S8 o długości blisko 45 km: od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa i od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando