mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa obwodnicy Suwałk nie jest zagrożona

Budowa obwodnicy Suwałk nie jest zagrożona

Odcinek drogi ekspresowej S61 od obwodnicy Augustowa do granicy Państwa (z obwodnicą Suwałk) jest przewidziany do realizacji i finansowania ze środków polityki spójności na lata 2014-2020 – zapewnia ministerstwo transportu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje dokumenty niezbędne do zrealizowania i sfinansowania tej inwestycji.

Budowa obwodnicy Suwałk nie jest zagrożona
Resort transportu nie wyklucza, że białostocki Oddział GDDKiA będzie wcześniej gotowy do wystąpienia z wnioskiem o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – nie na początku 2014 roku, jak pierwotnie planowano, ale  już późną  jesienią tego roku. Wówczas - po otrzymaniu decyzji w połowie 2014 roku - można byłoby ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. Obwodnica Suwałk powstałaby wtedy w latach 2015-2017.
 
W ubiegłym roku  na Podlasiu powstało 35 km dwujezdniowych dróg ekspresowych (odcinki S8 – obwodnica Zambrowa i  S8 Jeżewo – Białystok). Pod koniec tego roku planowane sąest ogłoszenie przetargów na budowę kolejnych fragmentów drogi ekspresowej S8 o długości blisko 45 km: od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa i od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?