mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa ostatnich fragmentów autostrady A4

Budowa ostatnich fragmentów autostrady A4

Trwa budowa ostatnich odcinków autostrady A4 w województwie podkarpackim. Prace prowadzone są na odcinkach A4 Tarnów - Dębica, Przemyśl - Korczowa, Rzeszów Wsch. - Jarosław Zach.

Budowa ostatnich fragmentów autostrady A4
W minionym tygodniu na budowanej autostradzie A4 z Tarnowa do Dębicy wykonano pierwszy odcinek próbny warstwy ścieralnej SMA (węzeł Pustynia), ponadto ułożono ok. 10000[m2]  podbudowy z betonu asfaltowego oraz praktycznie zakończono układanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego na węźle Dębica-Pustynia. Prace prowadzono na 19 obiektach mostowych. Na wszystkich odcinkach autostrady pracowało łącznie każdego dnia ponad 700 osób i 400 maszyn budowlanych.


Na budowie A4 pomiędzy w. Przemyśl – Korczowa w ostatnim tygodniu dziennie pracowało średnio 125 maszyn budowlanych i 234 pracowników fizycznych. Wykonywano prace w zakresie wykopów, kolejnych warstw nasypów, warstw konstrukcji nawierzchni (warstwa ścieralna SMA i nawierzchnia betonowa) oraz realizowano prace wykończeniowe. W robotach mostowych: betonowano ustrój nośny pod prawą jezdnią obiektu E-51, układano: izolację grubą na obiekcie M/PZ-42, nawierzchnię z asfaltu twardolanego na obiekcie M/PZ-40.


Na innym rzeszowskim odcinku A4, między węzłami Rzeszów Wschód - Jarosław Zachód pracowało średnio 150 maszyn budowlanych. Wykonawca prowadził roboty zasadnicze w zakresie nasypów z gruntu z dokopu, stabilizacji podłoża gruntowego na trasie głównej, a także roboty w zakresie montażu elementów prefabrykowanych. W zakresie robót mostowych Wykonawca prowadził roboty na 19 obiektach. Sukcesywnie do robót drogowych prowadzono także roboty związane z budową układu odwodnienia.
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-10-09

@p_brz: Zgadza się, wolą nic nie podawać, bo tak naprawdę, to chyba już sami nie wiedzą, kiedy nastąpi koniec tych inwestycji. Polecam stronę: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=67459719&postcount=16 Tu widać jak na dłoni całą skandaliczną "terminowość" GDDKiA w ostatnich latach. Pozdrawiam.

~p_brz 2013-10-08

Jeśli chodzi o A4 to mamy na dzień dzisiejszy przynajmniej półtoraroczny poślizg w realizacji. A jak pisałem niedawno przy innej okazji, GDDKiA już nawet nie informuje o terminach zakończenia swoich inwestycji na swoich stronach internetowych.

~maro 2013-10-07

Najważniejsze to podziękować Unii Europejskiej za autostrady i nie zapomnijcie jeszcze podziękować Związkowi Radzieckiemu jak to czynili nasi dziadowie za utwardzone drogi po których dziś jeżdzimy

~La 2013-10-07

hyhjdsdtrt

~warszawiak 2013-10-07

Od pewnego czasu GDDKiA rozpoczęła modę na podawanie cotygodniowych raportów z budowy rożnych odcinków autostrad. Zaczęło się od Irlandczyków na A1 Kowal-Czerniewice. Niewiele to pomogło, zostali wyrzuceni, a parę miesięcy poszło w plecy. Obecnie podaje się raporty z: A1 Stryków-Tuszyn, które niewiele dają, tam praktycznie się prawie nic nie dzieje, A1 Kowal-Czerniewice, tam prace chyba idą pełną parą i 1-szy raport z ogromnie opóźnionych odcinków A4. W tym ostatnim brak jest najważniejszego: co z węzłem Jarosław Zachód (Wierzbna)? W lecie GDDKiA trąbiła, że będzie skończony w trzecim kwartale b. r. Zaczął się kwartał czwarty i co? Otwarcie tego węzła umożliwi sensowne wykorzystanie odcinka A4 od węzła Wierzbna do węzła Przemyśl (Radymno). Na razie jest czynny tylko odcinek Jarosław Wschód-Radymno i szczerze mówiąc, bardziej pustym odcinkiem autostrady ani w Polsce, ani zagranicą nie jechałem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.