mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa połączenia między wyspami Uznam i Wolin w zgodzie ze środowiskiem

Budowa połączenia między wyspami Uznam i Wolin w zgodzie ze środowiskiem

Jest decyzja środowiskowa dla budowy stałego połączenia między wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie spośród 8 wariantów poprowadzonych w 3 różnych korytarzach wybrała wariant K1W1, tunel drążony w korytarzu północnym. Wybór wariantu poprzedzony był wieloetapowymi analizami różnych wariantów przebiegu. Realizacja wybranego wariantu będzie miała najmniejszy wpływ na stan środowiska naturalnego.

Budowa połączenia między wyspami Uznam i Wolin w zgodzie ze środowiskiem
Od strony wyspy Uznam przeprawa będzie się zaczynać w rejonie oczyszczalni ścieków, wylot z tunelu na wyspie Wolin będzie ulokowany za przystanią promów morskich. Stała przeprawa w wybranym wariancie będzie miała łącznie długość 2,5 km, sam tunel będzie miał 1575 metrów długości. Maksymalne zagłębienie tunelu będzie wynosiło 32,64 metry poniżej stanu średniego wód, dzięki temu głębokość toru wodnego w Świnoujściu nie zostanie zmniejszona. Docelowo przeprawa będzie miała 2 rury na dwie jednokierunkowe jezdnie po 2 pasy ruchu każda. Przewidziano możliwość etapowania prac i wykonania w pierwszym etapie jednej rury dla dwóch pasów ruchu w różnych kierunkach.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Kup sobie Bugatti Schumachera

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~romek 2010-06-10

Koszt tej przeprawy to Wstępnie szacuje się, że w tej chwili budowa tunelu to koszt rzędu 1,3 mld złotych (dwie nitki). Wersja oszczędnościowa (jedna nitka) to od 600 mln do 1 mld złotych.A co z połaczeniem kolejowym.Dworec Głowny misci sie po stronie wschodniej Swiny .Pasazerowie musza sie przesiadac na prom lub Taxi przez Karsibur.Ta inwestycje nalezy szybko podjac w aspkcie budowy nowego portu gazowego.Idealnie byłoby wykonac cała inwestycję od razu

~oli 2010-06-10

Racja, a z kilkadziesiąt lat ta pierwsza już się rozpadnie i znowu będzie jedna :P

~jak zawsze w Polsce 2010-06-10

jak zawsze w Polsce etapowanie prac. idę o zakład, że jak wybudują jedną rurę, to na drugą poczekamy kilkadziesiąt lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando