mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa przeprawy w Przegalinie zbliża się do końca

Budowa przeprawy w Przegalinie zbliża się do końca

Budowa mostu zwodzonego w Przegalinie zbliża się do końca. Budowa przeprawy to część programu aktywizacji dróg wodnych na drodze wodnej E-70 – w projekcie Pętla Żuławska – rozwój turystyki wodnej.

Budowa przeprawy w Przegalinie zbliża się do końca
Inwestycja ważna jest nie tylko z punktu widzenia kierowców - most stanowić będzie połączenie drogowe z trasy warszawskiej na Wyspę Sobieszowską, ale także z punktu widzenia użytkowników drogi wodnej – żeglarze będą mieli możliwość przepłynąć Martwą Wisłą na Wschód Polski. Od kwietnia 2011r. budowany jest most zwodzony nad kanałem śluzy południowej wraz z przebudową dojazdów do mostu w Gdańsku-Przegalinie.

Obecnie na placu budowy wykonywanych jest cały szereg prac. Są to m.in.: przebudowa układu dróg dojazdowych, budowa instalacji niezbędnych do sterowania funkcją otwierania/zamykania przęsła zwodzonego, adaptacja istniejącej wieży sterowniczej śluzy w Przegalinie na potrzeby obsługi mostu, budowa instalacji odwodnienia mostu, przebudowa  oświetlenia. Usunięto już kolizję z istniejącymi sieciami teletechnicznymi, energetycznymi, wodociągowymi i deszczowymi.

Trwa także zagospodarowanie terenu nad śluzą południową i północną. Budowane są przyczółki mostu. W gdańskiej wytwórni trwają prace nad produkcją konstrukcji  stalowej oraz mechanizmów zwodzenia mostu.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.