mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa ronda na finiszu

Budowa ronda na finiszu

W dalszym ciągu trwają prace budowlane na rondzie (skrzyżowanie ulic Jagiełły i Zatorskiej w Oświęcimiu), jednak kierowcy mogą już korzystać z nowego skrzyżowania, co powinno usprawnić ruch.

Budowa ronda na finiszu
Modernizacja skrzyżowania rozpoczęła się w lipcu bieżącego roku. Od września ograniczono ruch w tym rejonie a kierowcy zmuszeni byli do korzystania z objazdów. W tej chwili do zakończenia prac pozostało jeszcze położenie nawierzchni w kilku miejscach, wykonanie chodników oraz uporządkowanie otoczenia ulic dojazdowych i środka ronda. Najważniejszą wiadomością dla kierowców jest fakt, że od soboty nie muszą już korzystać z objazdów i mogą bez większych przeszkód przejechać przez nowe rondo. Inwestorem jest krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a koszt realizacji tej inwestycji to około 3 mln zł.

Otwarcie ronda powinno ograniczyć korki w śródmieściu Oświęcimia, ale na płynny ruch trzeba będzie jeszcze zaczekać, ze względu na prowadzone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich inwestycje na odcinku ul. Legionów - od ronda im. Solidarności do skrzyżowania z ul. Kolbego. Rozpocząć mają się także prace przy ul. Sienkiewicza w centrum Starego Miasta.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Polskie drogi 2016-05-13

Komentuj:

~Lukasz1985r 2007-11-15

Zdjęcie pochodzi z Wrocławia - rondo przy Auchan a w tle wiadukt, którym przebiega droga nr 5 i 8

~vvv 2007-11-15

Powyzsze zdjecie nie pochodzi z ronda w Oswiecimiu

~Misio 2007-11-14

Ale fajowe rondo.Muszę tam przyjechać, żeby sobie pojeździc.Nie ma takiego drugiego na świecie.To jest rondo na skale naszych możliwości.Wiecie co my robimy tym rondem?My otwieramy oczy niedowiarkom.Mówimy: to nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?