mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budowa ronda na finiszu

Budowa ronda na finiszu

W dalszym ciągu trwają prace budowlane na rondzie (skrzyżowanie ulic Jagiełły i Zatorskiej w Oświęcimiu), jednak kierowcy mogą już korzystać z nowego skrzyżowania, co powinno usprawnić ruch.

Budowa ronda na finiszu
Modernizacja skrzyżowania rozpoczęła się w lipcu bieżącego roku. Od września ograniczono ruch w tym rejonie a kierowcy zmuszeni byli do korzystania z objazdów. W tej chwili do zakończenia prac pozostało jeszcze położenie nawierzchni w kilku miejscach, wykonanie chodników oraz uporządkowanie otoczenia ulic dojazdowych i środka ronda. Najważniejszą wiadomością dla kierowców jest fakt, że od soboty nie muszą już korzystać z objazdów i mogą bez większych przeszkód przejechać przez nowe rondo. Inwestorem jest krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a koszt realizacji tej inwestycji to około 3 mln zł.

Otwarcie ronda powinno ograniczyć korki w śródmieściu Oświęcimia, ale na płynny ruch trzeba będzie jeszcze zaczekać, ze względu na prowadzone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich inwestycje na odcinku ul. Legionów - od ronda im. Solidarności do skrzyżowania z ul. Kolbego. Rozpocząć mają się także prace przy ul. Sienkiewicza w centrum Starego Miasta.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~Lukasz1985r 2007-11-15

Zdjęcie pochodzi z Wrocławia - rondo przy Auchan a w tle wiadukt, którym przebiega droga nr 5 i 8

~vvv 2007-11-15

Powyzsze zdjecie nie pochodzi z ronda w Oswiecimiu

~Misio 2007-11-14

Ale fajowe rondo.Muszę tam przyjechać, żeby sobie pojeździc.Nie ma takiego drugiego na świecie.To jest rondo na skale naszych możliwości.Wiecie co my robimy tym rondem?My otwieramy oczy niedowiarkom.Mówimy: to nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.