mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują A1 ? zmiany na obwodnicy Torunia

Budują A1 ? zmiany na obwodnicy Torunia

Od 21 sierpnia br. obowiązują zmiany w organizacji ruchu na obwodnicy Torunia. Są one związane z budową autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy - Czerniewice, którą realizuje Skanska-NDI. Zmiany będą wprowadzane etapami i potrwają ponad 2 lata.

Budują A1 ? zmiany na obwodnicy Torunia
Ruszył już pierwszy etap zmian związany z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 10 (Toruń-Warszawa) i drogi wojewódzkiej nr 552. W związku z włączeniem DK 10 w przyszły węzeł autostradowy Lubicz, zmieniony zostanie jej dotychczasowy przebieg. Ponadto zamknięty został fragment drogi wojewódzkiej nr 552, na odcinku od skrzyżowania z DK 10 do skrzyżowania z obwodnicą Torunia (droga ekspresowa S 10).

Ruch samochodów na trasie Warszawa-Gdańsk, odbywający się do tej pory drogą nr 552, zostanie poprowadzony przez obrzeża Torunia. Objazd przebiegać będzie DK 80 (ul. Szosa Lubicka), ul. Olimpijską i DK 15 (ul. Olsztyńska). Zamknięty fragment drogi nr 552 będzie dostępny jedynie do dojazdu dla mieszkańców.

W rejonie przebudowywanego skrzyżowania może zostać jednorazowo wprowadzony ruch wahadłowy. W tym czasie obwodnica Torunia będzie otwarta na całym odcinku i ruch na trasie Gdańsk-Łódź będzie przebiegał bez zakłóceń.

- Od kilku tygodni jezdnia obwodnicy Torunia była sukcesywnie zawężana w taki sposób, by wyznaczyć na niej pas technologiczny dla samochodów i maszyn budowlanych – mówi Michał Fendrych, Kierownik Robót odpowiedzialny za organizację ruchu. — Zostały również wyodrębnione dwa punkty wyjazdów z budowy i w tych miejscach wprowadzone zostały ograniczenia prędkości do 60 km/h. Wyjazdy znajdują się na 144 i 149 kilometrze przyszłej autostrady.

- Wszystkie wprowadzane przez nas zmiany w organizacji ruchu związane są z budową autostrady A1, której częścią będzie w przyszłości obwodnica Torunia– mówi Marian Korolko, Menedżer Zespołu Obwodnicy Torunia i Węzła Lubicz. - W ramach kontraktu obwodnica zostanie wyremontowana i dostosowana do parametrów autostrady, co oznacza remont istniejącej oraz dobudowę drugiej jezdni, w tym budowę mostów przez Wisłę i Drwęcę. W tej chwili trwają intensywne prace przy budowie nowej jezdni.

Na przełomie listopada i grudnia tego roku wykonawca planuje wprowadzić na obwodnicy Torunia drugi etap zmian w organizacji ruchu. Będzie on polegał na zamknięciu fragmentu obwodnicy o długości 1,340 km - na odcinku od DK 10 do drogi wojewódzkiej nr 552 oraz łącznic istniejącego węzła spajającego obwodnicę z DK 80. Wprowadzony zostanie objazd na trasie Łódź-Gdańsk, a ruch poprowadzony będzie przez przebudowane do tego czasu skrzyżowanie DK 10 i drogi wojewódzkiej nr 552.

Kolejny etap zmian to początek 2010 roku kiedy to przełożony zostanie ruch w obrębie mostu przez Drwęcę z czynnej lewej jezdni obwodnicy na jezdnię prawą. Kilka miesięcy później ruch niemal na całej obwodnicy zostanie przełożony na budowaną obecnie prawą nitkę. Ruch prawą jezdnią będzie się odbywał aż do momentu oddania autostrady.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.