mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują drogę między Dolnym Śląskiem, Zittau i Hradkiem nad Nisou

Budują drogę między Dolnym Śląskiem, Zittau i Hradkiem nad Nisou

Trwają prace na budowie połączenia drogowego między miastami Zittau i Hradek nad Nisou wraz z włączeniem do polskiej sieci drogowej na Dolnym Śląsku. Zadanie podzielono na trzy etapy. Ostatnim z nich jest budowa nowego mostu na Nysie Łużyckiej. Niestety jego budowa jest możliwa dopiero gdy Polacy uporają się z zapewnieniem finansowania i formalnościami proceduralnymi.

Budują drogę między Dolnym Śląskiem, Zittau i Hradkiem nad Nisou
Umowę na wykonanie drogowej części prac budowlanych podpisano we wrześniu 2009 r. Wartość tego zadania to prawie 40 mln zł. Od tego czasu robotnicy wykonali prawie 70 proc. zadań. Blisko końca m.in. są prace nad podbudową pomocniczą. Wykonano też wszystkie roboty ziemne i ustabilizowano grunt. Ponadto, trwają prace przy budowie dróg serwisowych i ścieżki rowerowej. Budowa ma się zakończyć w marcu 2011 r.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei do 30 września br. planuje ogłosić przetarg na budowę następnego odcinka drogi do Hradka nad Nisou, który pozwoli na skomunikowanie z granicą czeską.  Drugi etap obejmie roboty drogowe i budowę wiaduktu nad drogą gminną w miejscowości Kopaczów. Koszt tej części projektu będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy.

Most na Nysie Łużyckiej powstanie w ramach trzeciego, ostatniego etapu projektu. Taką decyzję podjęła trójstronna, czesko-niemiecko-polska komisja. Budowa ruszy, gdy rząd Polski i Niemiec dokona wymiany not dyplomatycznych. Pozwoli to zawrzeć porozumienie o współpracy przy tym projekcie pomiędzy Dolnym Śląskiem i Saksonią.

Jak informuje Gazeta Wrocławska polska strona nadal nie ma pieniędzy na budowę mostu przez graniczną rzekę, choć Niemcy i Czesi przekazali na budowę naszego 4-kilometrowego odcinka 15,5 mln euro.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~kolo 2010-09-30

dlaczego obwodnica niemieckiego Zittau ma byc budowana na nasz koszt ???

~P.S 2010-09-29

Niemcy i Czesi przekazali na budowę naszego 4-kilometrowego odcinka 15,5 mln euro ..farsa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Red Dot Award dla Skody Kodiaq i Octavia
Dwa modele Skody wygrały jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów projektowych na świecie. To już dziesiąta i jedenasta nagroda „Red Dot Awards” dla czeskiego producenta od 2006 roku.