Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują drogę między Dolnym Śląskiem, Zittau i Hradkiem nad Nisou

Budują drogę między Dolnym Śląskiem, Zittau i Hradkiem nad Nisou

Trwają prace na budowie połączenia drogowego między miastami Zittau i Hradek nad Nisou wraz z włączeniem do polskiej sieci drogowej na Dolnym Śląsku. Zadanie podzielono na trzy etapy. Ostatnim z nich jest budowa nowego mostu na Nysie Łużyckiej. Niestety jego budowa jest możliwa dopiero gdy Polacy uporają się z zapewnieniem finansowania i formalnościami proceduralnymi.

Budują drogę między Dolnym Śląskiem, Zittau i Hradkiem nad Nisou
Umowę na wykonanie drogowej części prac budowlanych podpisano we wrześniu 2009 r. Wartość tego zadania to prawie 40 mln zł. Od tego czasu robotnicy wykonali prawie 70 proc. zadań. Blisko końca m.in. są prace nad podbudową pomocniczą. Wykonano też wszystkie roboty ziemne i ustabilizowano grunt. Ponadto, trwają prace przy budowie dróg serwisowych i ścieżki rowerowej. Budowa ma się zakończyć w marcu 2011 r.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei do 30 września br. planuje ogłosić przetarg na budowę następnego odcinka drogi do Hradka nad Nisou, który pozwoli na skomunikowanie z granicą czeską.  Drugi etap obejmie roboty drogowe i budowę wiaduktu nad drogą gminną w miejscowości Kopaczów. Koszt tej części projektu będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy.

Most na Nysie Łużyckiej powstanie w ramach trzeciego, ostatniego etapu projektu. Taką decyzję podjęła trójstronna, czesko-niemiecko-polska komisja. Budowa ruszy, gdy rząd Polski i Niemiec dokona wymiany not dyplomatycznych. Pozwoli to zawrzeć porozumienie o współpracy przy tym projekcie pomiędzy Dolnym Śląskiem i Saksonią.

Jak informuje Gazeta Wrocławska polska strona nadal nie ma pieniędzy na budowę mostu przez graniczną rzekę, choć Niemcy i Czesi przekazali na budowę naszego 4-kilometrowego odcinka 15,5 mln euro.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

~kolo 2010-09-30

dlaczego obwodnica niemieckiego Zittau ma byc budowana na nasz koszt ???

~P.S 2010-09-29

Niemcy i Czesi przekazali na budowę naszego 4-kilometrowego odcinka 15,5 mln euro ..farsa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia
Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia
Japońska marka zainteresowała się tematem klęsk żywiołowych i stworzyła samochód który ma ułatwić pracę służb ratunkowych. Navara EnGuard Concept dojedzie w najbardziej nieprzyjazne człowiekowi miejsca by uratować poszkodowanych.