mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują drogi do portu w Kołobrzegu

Budują drogi do portu w Kołobrzegu

Trwają prace związane z poprawą dostępności do portu w Kołobrzegu. Większość robót związanych z przebudową istniejącej infrastruktury została już zakończona, a obecnie trwają przygotowania do montażu elementów przyszłej estakady. Realizacja inwestycji potrwa do końca br., a jej wartość wyniesie około 33 mln zł netto.

Budują drogi do portu w Kołobrzegu
Przedsięwzięcie obejmuje przede wszystkim budowę nowego układu drogowego wraz z oświetleniem, odwodnieniem oraz przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Po zakończeniu inwestycji znacząco zwiększy się bezpieczeństwo i komfort dojazdu do portu. Projekt umożliwi również transport na teren portu ładunków o dużych gabarytach.

- Za nami są już prace związane z posadowieniem obiektu mostowego i estakad – mówi Piotr Wieczorek, Kierownik Robót Mostowych, Skanska. Drogowcy nie zwalniają tempa. Na projekcie zakończono większość robót związanych z przebudową istniejącej infrastruktury w obrębie obiektów inżynieryjnych. Teraz kontynuowane są prace związane z przebudową istniejących sieci(wodociągowej i gazowej) wzdłuż ul. Solnej.

Realizacja polega przede wszystkim na budowie nowego odcinka ulicy o długości blisko 800 metrów - od ul. Portowej do ul. Warzelniczej, Solnej i Zygmuntowskiej. Zakłada również budowę mostu drogowego nad rzeką Parsętą o długości 104,5 m oraz budowę dwóch estakad o łącznej długości 203 metrów. W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa skrzyżowania ulic Warzelniczej, Solnej i Zygmuntowskiej, budowa murów oporowych, kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego oraz budowa ekranu akustycznego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Spójności.

Podobne wiadomości:

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.