mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują drogi do portu w Kołobrzegu

Budują drogi do portu w Kołobrzegu

Trwają prace związane z poprawą dostępności do portu w Kołobrzegu. Większość robót związanych z przebudową istniejącej infrastruktury została już zakończona, a obecnie trwają przygotowania do montażu elementów przyszłej estakady. Realizacja inwestycji potrwa do końca br., a jej wartość wyniesie około 33 mln zł netto.

Budują drogi do portu w Kołobrzegu
Przedsięwzięcie obejmuje przede wszystkim budowę nowego układu drogowego wraz z oświetleniem, odwodnieniem oraz przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Po zakończeniu inwestycji znacząco zwiększy się bezpieczeństwo i komfort dojazdu do portu. Projekt umożliwi również transport na teren portu ładunków o dużych gabarytach.

- Za nami są już prace związane z posadowieniem obiektu mostowego i estakad – mówi Piotr Wieczorek, Kierownik Robót Mostowych, Skanska. Drogowcy nie zwalniają tempa. Na projekcie zakończono większość robót związanych z przebudową istniejącej infrastruktury w obrębie obiektów inżynieryjnych. Teraz kontynuowane są prace związane z przebudową istniejących sieci(wodociągowej i gazowej) wzdłuż ul. Solnej.

Realizacja polega przede wszystkim na budowie nowego odcinka ulicy o długości blisko 800 metrów - od ul. Portowej do ul. Warzelniczej, Solnej i Zygmuntowskiej. Zakłada również budowę mostu drogowego nad rzeką Parsętą o długości 104,5 m oraz budowę dwóch estakad o łącznej długości 203 metrów. W ramach zadania wykonana zostanie przebudowa skrzyżowania ulic Warzelniczej, Solnej i Zygmuntowskiej, budowa murów oporowych, kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego oraz budowa ekranu akustycznego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Spójności.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman