mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują drogi w rejonie Płocka

Budują drogi w rejonie Płocka

Kilkadziesiąt kilometrów dróg wojewódzkich wybuduje albo wyremontuje w tym roku samorząd mazowiecki w rejonie Płocka. Już trwają prace na jednej z najważniejszych tras - w kierunku Góry. Na inwestycje Urząd Marszałkowski przeznaczy ponad 40 mln zł.

Trasa 567 z Płocka do Góry to połączenie z drogą krajową nr 10 z Warszawy do Torunia. Na 30-kilometrowym fragmencie trasy drogowcy pracują już drugi rok, skończą najpóźniej w 2008 r. Do końca zostało im jeszcze 13 km.

W ramach inwestycji zamierzają zmodernizować m.in. ruchliwe skrzyżowanie przedłużenia ul. Żyznej z drogą wojewódzką i powiatową - nieformalną małą obwodnicę Podolszyc. W rejonie skrzyżowania trasa zostanie poszerzona, powstaną też lewoskręty.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się też do budowy małej obwodnicy Gostynina. Trasa ominie miasto od północy i połączy się z drogą na Lucień oraz Kowal. Prace ruszą jeszcze w tym roku. W budżecie zarezerwowano na tę inwestycję 5 mln zł.

Ponadto remontu doczeka się:

- 6 km jezdni na drodze nr 562 z Płocka w kierunku Dobrzynia nad Wisłą

- 8 km między Gąbinem a Sannikami

- 5 km między Szczutowem a Sierpcem

- skrzyżowanie ul. Płockiej, Świętokrzyskiej oraz Witosa w Sierpcu

- mosty: w Kamionie, na Skrwie w Parzeniu oraz Szczutowie.

Niestety nie rozpoczną się prace na trasie nr 575 z Płocka w kierunku Kamionu (alternatywna droga do Warszawy). Drogowcy są przygotowani do wejścia na odcinek z Jordanowa do Słubic, ale prace wstrzymują założenia unijnego programu ochrony przyrody Natura 2000. Trasa z Płocka do Kamionu i dalej do Sochaczewa mogłaby okazać się kluczowa po otwarciu nowego mostu w Płocku. Jednak już wiadomo, że nie będzie gotowa - jak planowano - nawet w przyszłym roku.

Przeczytaj także:

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska (2007-02-08)

Sierpc będzie miał obwodnicę (2007-02-28)

Nowa ul. Wyszogrodzka do mostu w Płocku (2007-02-13)

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.