mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują drogi w rejonie Płocka

Budują drogi w rejonie Płocka

Kilkadziesiąt kilometrów dróg wojewódzkich wybuduje albo wyremontuje w tym roku samorząd mazowiecki w rejonie Płocka. Już trwają prace na jednej z najważniejszych tras - w kierunku Góry. Na inwestycje Urząd Marszałkowski przeznaczy ponad 40 mln zł.

Trasa 567 z Płocka do Góry to połączenie z drogą krajową nr 10 z Warszawy do Torunia. Na 30-kilometrowym fragmencie trasy drogowcy pracują już drugi rok, skończą najpóźniej w 2008 r. Do końca zostało im jeszcze 13 km.

W ramach inwestycji zamierzają zmodernizować m.in. ruchliwe skrzyżowanie przedłużenia ul. Żyznej z drogą wojewódzką i powiatową - nieformalną małą obwodnicę Podolszyc. W rejonie skrzyżowania trasa zostanie poszerzona, powstaną też lewoskręty.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się też do budowy małej obwodnicy Gostynina. Trasa ominie miasto od północy i połączy się z drogą na Lucień oraz Kowal. Prace ruszą jeszcze w tym roku. W budżecie zarezerwowano na tę inwestycję 5 mln zł.

Ponadto remontu doczeka się:

- 6 km jezdni na drodze nr 562 z Płocka w kierunku Dobrzynia nad Wisłą

- 8 km między Gąbinem a Sannikami

- 5 km między Szczutowem a Sierpcem

- skrzyżowanie ul. Płockiej, Świętokrzyskiej oraz Witosa w Sierpcu

- mosty: w Kamionie, na Skrwie w Parzeniu oraz Szczutowie.

Niestety nie rozpoczną się prace na trasie nr 575 z Płocka w kierunku Kamionu (alternatywna droga do Warszawy). Drogowcy są przygotowani do wejścia na odcinek z Jordanowa do Słubic, ale prace wstrzymują założenia unijnego programu ochrony przyrody Natura 2000. Trasa z Płocka do Kamionu i dalej do Sochaczewa mogłaby okazać się kluczowa po otwarciu nowego mostu w Płocku. Jednak już wiadomo, że nie będzie gotowa - jak planowano - nawet w przyszłym roku.

Przeczytaj także:

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska (2007-02-08)

Sierpc będzie miał obwodnicę (2007-02-28)

Nowa ul. Wyszogrodzka do mostu w Płocku (2007-02-13)

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.