mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Budują, remontują, planują

Budują, remontują, planują

Wiosenna pogoda w styczniu umożliwiła kontynuację prac budowlanych na drogach. Na krajowych szlakach przez Wielkopolskę ekipy firm drogowych pracują jednak w ograniczonym zakresie.

Budują, remontują, planują

„Wykonawcy większości zadań remontowych i inwestycyjnych na drogach krajowych założyli w swoich planach typowy przebieg pogody w styczniu – czyli mróz i śnieg. Dlatego z góry przeznaczyli czas poświąteczny na tak zwane odświęcanie, czyli wykorzystanie przez pracowników należnego im wolnego za przepracowane pod koniec ubiegłego roku soboty i niedziele. Dlatego – mimo wiosennych temperatur – niewiele się działo na głównym placu budowy, czyli przebudowie „jedenastki” między Krzesinami i Kórnikiem na drogę ekspresową. Za to kontynuowano prace ziemne przy przecieraniu przyszłych obwodnic Borku i Konina. Ekipy brukarzy układają chodniki w Rostarzewie (na drodze 32) a także w miejscowościach między Ostrowem Wielkopolskim i Ostrzeszowem (na drodze 11). Kontynuowane na „jedenastce” są prace przy poszerzeniach. Jednak trudno oczekiwać, by mimo tak sprzyjającej pogody firmy wykonawcze chciały ryzykować rozpoczynanie w styczniu ambitniejszych zadań, wymagających „murowanej” dodatniej temperatury przez dłuższy okres czasu” – informuje poznański oddział GDDKiA.

W grafiku poznańskiej GDDKiA na 2007 rok zapisana jest także budowa obwodnicy Nowych Skalmierzyc na drodze nr 25. Wśród zadań remontowych w pierwszej kolejności przewidziana jest odnowa odcinków dróg krajowych: 

  • nr 11 Ostrów Wielkopolski-Ostrzeszów i dalej do Kępna,
  • nr 15 Miłosław-Obłaczkowo,
  • nr 32 Rakoniewice-Rostarzewo-Wolsztyn,
  • nr 92 Konin-Paprotnia,
  • nr 5 Golina – Rawicz.

Na razie nic się będzie działo na placu budowy tak zwanej obwodnicy zachodniej Poznania S11, między Złotkowem przy drodze nr 11, Sadami przy drodze nr 92, Zakrzewem przy drodze 307 i Głuchowem przy autostradzie A2. Nie ma wciąż decyzji środowiskowej wojewody wielkopolskiego, bo na przebieg tej planowanej drogi ekspresowej są zażalenia, które muszą być rozpatrzone przez Ministerstwo Środowiska. Procedury odwoławcze powinny być zakończone w tym roku, ale żeby zacząć prace budowlane, muszą być najpierw wydane decyzje środowiskowe i lokalizacyjne.

Przeczytaj także:

Podsumowania wielkopolskich drogowców (2006-12-22)

Obwodnica Poznania, tak ale dalej (2006-09-07)

 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~TEY 2008-09-14

Odnośnie budowy tzw. III Ramy w Poznaniu.Poznańskich drogowców chyba,,pokręciło"zamiast oddalać ruch tranzytowy od miasta próbują za wszelką cenę doprowadzić do jego nasilenia.Plany pochodzą z czasów Gierka i początku lat 80,- ile samochodów było wtenczas a ile jest teraz?jaki panuje ruch tranzytowy-przecież Polska przeszła z przewozów kolejowych na przewozy drogowe - automatycznie plany z okresu ,,budowy II Polski"wzięły w łeb-Tylko poznańscy władni i drogowcy pozostali na tamtym poziomie-może najwyższy czas zmienić ekipy na ludzi realnie myślących?III Rama to nie jedyna inwestycja która opierać się będzie na planach z czasów gierkowskich,również próbuje się coś zamieszać na przedłużeniu ul.Arciszewskiego w kierunku torów kolejowych trasy Warszawa-Berlin ze spokojnych uliczek poznańskiego Górczyna/parki,zabudowa jednorodzinna,przedszkola/ zamierza się stworzyć aglomeracje przyjazną samochodom nie mieszkańcom.Dlaczego nie chce się budować obwodnicy w miejscu zaproponowanym przez jednego z postulatorów na wysokości Sadów i wpiąć się do A-2 czyżby AW i p.KULCZYK rządzili drogowcami i władnymi bezwładnymi ?

~AR 2007-03-12

Zastanawiam się czy kolejny remont drogi nr.32 na odcinku Rakoniewice - Wolsztyn to nie kolejne odsunięcie w czasie budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Wolsztyn to jedyne miasto powiatowe w ciągu tej drogi bez obwodnicy. Planowany remont wiaduktu w Wolsztynie grozi czasem przejazdu przez miasto do 2 godzin !!!! Byduje się jakąś południową obwodnice Grodziska a droga krajowa łącząca Poznań z Zieloną Góra i przejściem granicznym w Gubinku, na wysokości Wolsztyna jest nietknięta. Kolejne światła i ronda nic nie zmienią. Czy koniecznie trzeba wyjść na ulicę i wstrzymywać ruch aby stosowne instytucje dostrzegły problem ? Obwodnica powinna zacząć się przed Rakoniewicami, objąć Rostarzewo (tysiące tirów codziennie omija tu zabytkowy ratusz),Wolsztyn,Żodyń i Kopanicę. Otwarcie nowej nitki autostrady w kierunku Świecka spowoduje, że ilość aut przejeżdżających przez Wolsztyn w kierunku Nowego Tomyśla gwałtownie wzrośnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.