mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoska S-5 przed gwiazdką

Bydgoska S-5 przed gwiazdką

Remontowana trasa S-5 zostanie oddana do użytku pół roku wcześniej niż przewidywał harmonogram. Otwarcie bydgoskiego odcinka trasy zaplanowano jeszcze przed gwiazdką - na najbliższy piątek.

Bydgoska S-5 przed gwiazdką
Do użytku oddany zostanie odcinek drogi ekspresowej od Stryszka do Białych Błot. O ile Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wyda pozwolenie – informuje Tomasz Okoński, z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji ponad 10 km dwupasmowej drogi ekspresowej, bezkolizyjny węzeł, wiadukty (bez jednego w kierunku Poznania) i przejazdy gospodarcze. Trasa jest też oświetlona. Inwestycja wyniosła ponad 360 mln zł. Podróżujący nadal jednak muszą uważać na węźle w Stryszku, gdzie trwają prace nad połączeniem obu odcinków dróg - informuje Express Bydgoski.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~dpl1000 2009-12-18

No to za bezpieczny weekend Władziu.. ;)

~romek 2009-12-18

Na S10 w Białych Błotach to jest w tej chwili ok -12C wszystko jest ok mozna wypic kielonka za pomyslność drogowców na 2010

Jotgie 2009-12-17

Dodam, że obwodnicę Wyrzyska budowały wyłącznie firmy ze 100% udziałem kapitału polskiego!

~dpl1000 2009-12-17

I niech teraz ktos powie ze nie mozna budowac szybciej.Dla firm startujacych w przetargach powinien powstac jakis ranking punktowy za efektywnosc i dokladnosc i przyjac go jako jeden z kryteriów decydujacych o wynikach przetargu.Pomogloby to w sposob znaczacy w eliminowaniu partaczy i przyspieszylo czas realizacji inwestycji.

~romek 2009-12-17

Dobra wiadomość kazde km nowej drogi.Tak w temacie S10 to 17 marca 2009 GDDKiA Szczecin ogłosiła przetarg nieograniczony na wykonanie "Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku koniec obwodnicy Stargardu Szczecińskiego ? początek obwodnicy Piły (z węzłem Piła Północ) z wyłączeniem obwodnicy miejscowości Wałcz[3]" z terminem otwarcia ofert 28 kwietnia. W przetargu wyłoniony został wykonawca studium ? hiszpańska firma Agua y Estructuras S.A., Sewilla[4][5] a termin realizacji STEŚ to 31 grudnia 2010. Docelowo droga o długości ok. 130 km ma posiadać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.Ponadto GDDKiA w Bydgoszcz ogłosiła równiez przetarg na Studium Techniczno Ekonomiczne Wyrzysk Bydgoszcz Plonsk

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando