mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoska S-5 przed gwiazdką

Bydgoska S-5 przed gwiazdką

Remontowana trasa S-5 zostanie oddana do użytku pół roku wcześniej niż przewidywał harmonogram. Otwarcie bydgoskiego odcinka trasy zaplanowano jeszcze przed gwiazdką - na najbliższy piątek.

Bydgoska S-5 przed gwiazdką
Do użytku oddany zostanie odcinek drogi ekspresowej od Stryszka do Białych Błot. O ile Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wyda pozwolenie – informuje Tomasz Okoński, z bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji ponad 10 km dwupasmowej drogi ekspresowej, bezkolizyjny węzeł, wiadukty (bez jednego w kierunku Poznania) i przejazdy gospodarcze. Trasa jest też oświetlona. Inwestycja wyniosła ponad 360 mln zł. Podróżujący nadal jednak muszą uważać na węźle w Stryszku, gdzie trwają prace nad połączeniem obu odcinków dróg - informuje Express Bydgoski.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~dpl1000 2009-12-18

No to za bezpieczny weekend Władziu.. ;)

~romek 2009-12-18

Na S10 w Białych Błotach to jest w tej chwili ok -12C wszystko jest ok mozna wypic kielonka za pomyslność drogowców na 2010

Jotgie 2009-12-17

Dodam, że obwodnicę Wyrzyska budowały wyłącznie firmy ze 100% udziałem kapitału polskiego!

~dpl1000 2009-12-17

I niech teraz ktos powie ze nie mozna budowac szybciej.Dla firm startujacych w przetargach powinien powstac jakis ranking punktowy za efektywnosc i dokladnosc i przyjac go jako jeden z kryteriów decydujacych o wynikach przetargu.Pomogloby to w sposob znaczacy w eliminowaniu partaczy i przyspieszylo czas realizacji inwestycji.

~romek 2009-12-17

Dobra wiadomość kazde km nowej drogi.Tak w temacie S10 to 17 marca 2009 GDDKiA Szczecin ogłosiła przetarg nieograniczony na wykonanie "Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku koniec obwodnicy Stargardu Szczecińskiego ? początek obwodnicy Piły (z węzłem Piła Północ) z wyłączeniem obwodnicy miejscowości Wałcz[3]" z terminem otwarcia ofert 28 kwietnia. W przetargu wyłoniony został wykonawca studium ? hiszpańska firma Agua y Estructuras S.A., Sewilla[4][5] a termin realizacji STEŚ to 31 grudnia 2010. Docelowo droga o długości ok. 130 km ma posiadać dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.Ponadto GDDKiA w Bydgoszcz ogłosiła równiez przetarg na Studium Techniczno Ekonomiczne Wyrzysk Bydgoszcz Plonsk

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia
Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki od końca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego z podkarpackim mają długość 33 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic