mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Będą dalsze inwestycje na Fordońskiej

Bydgoszcz: Będą dalsze inwestycje na Fordońskiej

Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Fordońskiej w rejonie pętli awaryjnej przy ul. Wyścigowej. Kierowcy nie napotkają już w tym rejonie większych utrudnień. To jednak nie koniec inwestycji na ważnej trasie.

Bydgoszcz: Będą dalsze inwestycje na Fordońskiej
Nowy asfalt ułożono na odcinku od „Kabla” do stacji paliw Lukoil. Na tym fragmencie powstał także zjazd na estakadę tramwajową. Będą mogły z niej korzystać autobusy oraz pojazdy uprzywilejowane. Przypominamy, że zmieniła się lokalizacja przejścia dla pieszych w tym rejonie. Zostało ono przesunięte bliżej centrum.  
Wcześniej przebudowano również północną jezdnię. Poza tym latem wyremontowano odcinki od Kaliskiego do Brzechwy. W 2015  roku również zaplanowane remonty odcinków ulicy Fordońskiej, które odbiegają standardem od odnowionych arterii. ZDMiKP wytypował łącznie trzy odcinki Fordońskiej:
 1) od końca zakresu robót prowadzonych w ramach budowy linii tramwajowej do Fordonu (przed ul. Towarową) do ul. Fabrycznej – jezdnia w kierunku centrum,
 2) od ul. Łęczyckiej do ul. Gajowej – jezdnia w kierunku centrum,
 3) od ronda Fordońskiego do ul. Kazimierza Wielkiego – jezdnia w kierunku Fordonu.

Do maja 2015 roku zakończy się również rozbudowa dwupoziomowego węzła Fordońska Rejewskiego. Dzięki tej inwestycji ulica Fordońska na odcinku od Wiślanej do Traktorzystów  wyeliminowane zostaną lewoskręty.
Tematy w artykule: drogi miejskie remont

Podobne wiadomości:

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Polskie drogi 2016-04-15

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Ruszył remont na autostradzie A4. Bedą korki!

Polskie drogi 2016-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Up! w wersji SUV
Volkswagen Up! w wersji SUV
Volkswagen postanowił wykorzystać potencjał najmniejszego modelu w gamie i przerobić go na SUV-a. Już niebawem zadebiutuje model T-Track, czyli podniesiony Up!
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic