mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Gdańska w remoncie

Bydgoszcz: Gdańska w remoncie

Rozpoczął się dwuetapowy remont głównej ulicy Bydgoszczy - ulicy Gdańskiej (DK 5). Remont potrwa do końca października. Kosztuje 6,8 mln zł. Prace prowadzone będą w dwóch etapach.

Bydgoszcz: Gdańska w remoncie
Pierwszy z nich obejmuje prowadzenie prac na odcinku od ulicy Śniadeckich do ulicy Cieszkowskiego oraz odcinek od ulicy Mickiewicza do końca zakresu za ulicą Mickiewicza. Ulica Gdańska w rejonie prowadzenia prac pozostanie całkowicie zamknięta w taki sposób, aby na skrzyżowaniu ulic Gdańska – Śniadeckich – Krasińskiego możliwy był przejazd na wprost z ulicy Śniadeckich oraz relacja w prawo z ulicy Gdańskiej od strony Placu Wolności. Zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu ze względu na zmianę struktury kierunkowej na skrzyżowaniu.

Na skrzyżowaniu Gdańska – Cieszkowskiego możliwa będzie relacja z ulicy Cieszkowskiego w lewo w ulicę Gdańską. Wprowadzony będzie zakaz parkowania na ostatnim odcinku ulicy Cieszkowskiego ze względu na zachowanie przejezdności skrzyżowania. Ulica Słowackiego zostanie całkowicie odcięta od ulicy Gdańskiej (ulica ta będzie miała zapewniony dojazd przez ulicę 20 stycznia 1920 r., która w tym etapie będzie ulicą dwukierunkową).

Na skrzyżowaniu ulic Gdańska – Mickiewicza – Świętojańska możliwe będą relacje w lewo i w prawo z ulicy Gdańskiej od strony ulicy Cieszkowskiego oraz przejazd na wprost z ulicy Mickiewicza w ulicę Świętojańską. Zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu ze względu na zmianę struktury kierunkowej na skrzyżowaniu. Ze względu na geometrię skrzyżowania oraz zakres prac, aby opisane relacje były możliwe wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na południowej jezdni ulicy Mickiewicza (na której na czas robót wprowadzony będzie również zakaz parkowania). Przejście z jezdni północnej ulicy Mickiewicza na południową zaprojektowane zostało na skrzyżowaniu z ulicą Paderewskiego.

Na skrzyżowaniu tym wykonana zostanie tymczasowa nawierzchnia w celu zapewnienia przejezdności autobusom komunikacji publicznej. Na zamkniętym odcinku północnej jezdni ulicy Mickiewicza zaprojektowano tymczasowe parkingi (miejsca te mają zrekompensować utracone miejsca parkingowe z południowej części jezdni, z ulicy Gdańskiej i 20 stycznia 1920 r.). Dodatkowo przeniesiony zostanie przystanek autobusowy z ulicy Mickiewicza na ulicę Świętojańską – taka lokalizacja zminimalizuje utrudnienia w ruchu, nie wydłużając znacząco dojścia do przystanków.

Gdy drogowcy zakończą prace na odcinku pomiędzy ul. Śniadeckich a Cieszkowskiego, przeniosą się na kolejny - od Cieszkowskiego do Mickiewicza (drugi etap).

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2011-08-05

Ul Gdanska to do 1989 Aleje 1 maja jak niektórzy pamietają tak własciwie mówiło sie tylko Aleje i tez było ładnie.Głowna ulica Bydgoszczy do 1939 odbywały sie parady naszej kawalerii .Bruk którym była wyłozona odbijał wspaniale stukot konskich kopyt A ta gala mundurowa przedwojennych oficerów widziałem wiele wspaniałych fotografi.Dzisiaj fregmenty tego bruku leza jescze w górnym odcinku ulicy przykryte podłym asfaltem.Wydaje sie ze prace renowacyjny starych ulic powinny isc w kierunku przywrócenia ich pierwotnego wyglądu.Kamieniece powoli nabierają blasku.Podejzane towarzystwo tkz proletariuszy z dogęszczanych mieszkań powoli wynosi się z centrum na peryferia zaczyna byc spokojnie

~robson 2011-08-04

to nie jest juz dk 5 od kilku lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.