mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Gotowy wiadukt na Gdańskiej

Bydgoszcz: Gotowy wiadukt na Gdańskiej

Urząd Miejski w Bydgoszczy poinformował o otwarciu dla ruchu zmodernizowanego wiaduktu w ciągu ulicy Gdańskiej. Nie jest to jednak koniec wartej 23 mln zł inwestycji, przebudowywane będzie jeszcze wiadukt tramwajowy.

Bydgoszcz: Gotowy wiadukt na Gdańskiej
6 czerwca, po godz. 13, nowym wiaduktem drogowy w ciągu ul. Gdańskiej w Bydgoszczy przejechały pierwsze samochody. W ramach inwestycji przebudowano też samą ul. Gdańską na odcinku od Rekreacyjnej do 11 Listopada. Koszt modernizacji wiaduktu to prawie 8 mln zł, a koszt całej inwestycji, obejmującej też budowę wiaduktu tramwajowego i przebudowę ul. Gdańskiej, to ponad 23 mln zł. Wiadukt drogowy, o długości 49 m, ma dwa pasy ruchu (po jednym w każdą stronę) i dwa chodniki ze ścieżkami rowerowymi.

Przebudowa wiaduktu tramwajowego rozpocznie się zaraz po Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które będą trwać od 8 do 13 lipca. Na czas imprezy tramwaje będą nadal kursowały po starym wiadukcie. Nowy obiekt, o konstrukcji stalowo-żelbetowej, powstanie do końca października bieżącego roku i kosztować będzie ponad 4,3 mln zł.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.