mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Gotowy wiadukt na Gdańskiej

Bydgoszcz: Gotowy wiadukt na Gdańskiej

Urząd Miejski w Bydgoszczy poinformował o otwarciu dla ruchu zmodernizowanego wiaduktu w ciągu ulicy Gdańskiej. Nie jest to jednak koniec wartej 23 mln zł inwestycji, przebudowywane będzie jeszcze wiadukt tramwajowy.

Bydgoszcz: Gotowy wiadukt na Gdańskiej
6 czerwca, po godz. 13, nowym wiaduktem drogowy w ciągu ul. Gdańskiej w Bydgoszczy przejechały pierwsze samochody. W ramach inwestycji przebudowano też samą ul. Gdańską na odcinku od Rekreacyjnej do 11 Listopada. Koszt modernizacji wiaduktu to prawie 8 mln zł, a koszt całej inwestycji, obejmującej też budowę wiaduktu tramwajowego i przebudowę ul. Gdańskiej, to ponad 23 mln zł. Wiadukt drogowy, o długości 49 m, ma dwa pasy ruchu (po jednym w każdą stronę) i dwa chodniki ze ścieżkami rowerowymi.

Przebudowa wiaduktu tramwajowego rozpocznie się zaraz po Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które będą trwać od 8 do 13 lipca. Na czas imprezy tramwaje będą nadal kursowały po starym wiadukcie. Nowy obiekt, o konstrukcji stalowo-żelbetowej, powstanie do końca października bieżącego roku i kosztować będzie ponad 4,3 mln zł.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.